logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
23

Książki: gejowskie i lesbijskie się sprzedaje!

Czyli dlaczego tak źle skoro tak dobrze?

Dodano: 08.06.2005, Aktualizacja: 08.06.2005

W ciągu ostatniego roku ukazały się w Polsce cztery książki dotyczące tematyki homoseksualnej. Nie bedę tu rozstrzygać czy dużo to czy mało w ponad 35- milionowym społeczeństwie, grunt, że więcej niż kiedykolwiek przedtem. Czyżby więc to właśnie z tej strony miało przyjść posunięcie dyskursu publicznego dotyczącego homoseksualizmu? Przy nierychliwości polityków i konserwatyźmie mediów wcale nie jest to wykluczone...

W ciągu ostatniego roku ukazały się w Polsce cztery książki dotyczące tematyki homoseksualnej. Nie bedę tu rozstrzygać czy dużo to czy mało w ponad 35- milionowym społeczeństwie, grunt, że więcej niż kiedykolwiek przedtem. Czyżby więc to właśnie z tej strony miało przyjść posunięcie dyskursu publicznego dotyczącego homoseksualizmu? Przy nierychliwości polityków i konserwatyźmie mediów wcale nie jest to wykluczone. Kiedy w kwietniu 2004 r. ukazała się książka Magdaleny Okoniewskiej "Mój świat jest kobietą. Dziennik lesbijki" nic jeszcze nie wskazywało, że tematycznie nie jest to ostatnia premiera roku. We wrześniu wyszła "Homofobia po polsku" pod redakcją Zbyszka Sypniewskiego i Błażeja Warkockiego, a potem "Lubiewo" Michała Witkowskiego i "Trzech panów w łóżku nie licząc kota. Romans pasywny" Bartosza Żurawieckiego. Duży to rozrzut tematyczny i zaprezentowany poziom, od zbioru tekstów przez fabularyzowany dziennik do opowiadań spod znaku szaletu i powieści o gejowskim trójkącie. Od zapisków pełnej dobrych chęci, ale momentami żenujących do znakomitej literatury. Wbrew pozorom książki te łączy nie tylko tematyka, ale także sukces rynkowy, oczywiście na miarę polskich warunków. Mam tu na myśli nie tylko "Lubiewo", które zawędowało na listy bestsellerów, a wydanie drugie poprawione zapewne nie będzie ostatnim. Także powieść Żurawieckiego czeka na dodruk, a "Homofobii po polsku" i "Dziennika lesbijki" rozszedł się cały nakład. Wszystko to bez wielkiej reklamy, z informacją prowadzoną głównie w internecie, na portalach gejowskich i lesbijsk...   ( Pozostało znaków: 6612 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186395   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku