logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
12

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Znowu o tym, że jesteśmy różni

Dodano: 27.05.2005, Aktualizacja: 27.05.2005

Pytają mnie ludzie ciągle: Jacek, jak to jest, piszesz w jednej "Lipie" o miłości a potem zachwycasz się "nagimi środami" w Przychodni warszawskiej, albo mówisz, że monogamia to narzucona norma kulturowa. Myślę sobie jednak, że to nie ja jestem niekonsekwentny, tylko rzeczywistość, która nas otacza i którą współtworzymy(...)

Pytają mnie ludzie ciągle: Jacek, jak to jest, piszesz w jednej "Lipie" o miłości, o Tomku, o wybaczaniu, o budowaniu pozytywnych, wieloletnich więzi, a potem zachwycasz się "nagimi środami" w Przychodni warszawskiej, albo mówisz, że monogamia to narzucona norma kulturowa. O co właściwie Ci chodzi? Dochodzi do tego, że jedni zarzucają mi hipokryzję i nadmierną "ugodowość" wobec norm społecznych, podczas, gdy równocześnie inni wrzeszczą na mnie, że jestem wyuzdany dewiant, który deprawuje młodzież. Raz piszę, że trzeba robić dyskoteki w Wielki Piątek, a potem, żeby prowadzić dialog społeczny. Pomieszanie z poplątaniem i brak konsekwencji. Myślę sobie jednak, że to nie ja jestem niekonsekwentny, tylko rzeczywistość, która nas otacza i którą, koniec końców, współtworzymy, jest niekonsekwentna, zmienna, niestabilna. Dlatego im człowiek więcej nabiera doświadczenia życiowego, im bardziej siwy i łysy jednocześnie się staje, tym głupszy się czuje, bo okazuje się, że na nic prostej recepty nie ma. Zazwyczaj obrońcy tzw. klasycznej definicji prawdy powiadają, że nie ma nic bardziej stałego, pewnego i jednoznacznego, niż rzeczywistość fizyczna: można ją zmierzyć, opisać i wszystko wiadomo. Zawsze będzie obowiązywało prawo grawitacji czy prawa dynamiki Newtona. Ciało zanurzone w cieczy straci zawsze na wadze tyle... Niestety. Przyszedł razu pewnego Einstein niejaki i oświadczył zdumienie wzbudzając, że także w obrębie zjawisk fizycznych obowiązuje zasada - metazasada - względności. Ciało, które opisywane z jednego punktu odniesienia pozostaje w bezruchu, z innego punktu podglądane porusza się z ogromną prędkością. Ba, eksperymenty na poziomie subatomowym przeprowadzone wskazują, że jedna i ta sama molekuła może znajdować się równocześnie w dwóch miejscach i nie jest to żadne złudzenie. Jeśli ta wydawałoby się stabilna rzeczywistość ...   ( Pozostało znaków: 7844 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186390   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku