logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
42

Polska bez pedałów?

Myśli z nie-prawego łoża

Dodano: 16.05.2005, Aktualizacja: 16.05.2005

Preferencje wyborcze wielu gejów i lesbijek zdradzają mętne pojęcie o programach partii i życiorysach ich liderów. Brak rozeznania w programowych niuansach to zresztą tendecja dotycząca ogółu społeczeństwa, które w myśl zasady "ci już byli" oddaje głos na ekipę będącą w opozycji do ustępującego rządu. Jednak sytuacja mniejszości seksualnej zmusza nas do trzymania ręki na pulsie i wyciągania na bieżąco wniosków z działań polityków i politykierów, śledzenia wypowiedzi krasomówców z prawej i lewej strony...

Jak to się dzieje, że homoseksualiści (obu płci) tuż po śmierci papieża maszerowali ramię w ramię w kolumnach żałobnych ze swoimii zagorzałymi wrogami? Jak to możliwe, że niektórzy z nas okazują się bardziej zacietrzewionymi homofobami, niż powiedzmy, elektorat LPR-u z zapyziałego grajdołka? W jakiej mierze szkodzi naszej sprawie gejowska "piąta kolumna", opozycyjna względem aktywistów organizacji gejowskich, krytycznie nastawiona wobec projektów legalizacji partnerstwa czy ochoczo spoglądająca na rosnące notowania takich partii jak PIS czy LPR? Przykład żałobnej euforii, która ogarnęła Polskę, pokazał, że nawet wśród agnostyków, pseudoliberałów czy ludzi luźno związanych z Kościołem znajdą się lojalni klakierzy potężnej, konserwatywnej organizacji religijnej i jej lidera Jana Pawła II, którego stosunek do wielu kwestii społecznych czynił z niego ideologiczny beton. Podobnie z obecnym papieżem, Benedyktem XVI, bezkrytyczna apoteoza polskich mediów i sklerykalizowaniej opiniotwórczej prasy powoduje, że ponownie rozpoczął się proces misternego urabiania opinii publicznej i lansowania przekonania o "uniwersalnym autorytecie" papieża. Ilu gejów i lesbijek tym razem pozwoli dać si...   ( Pozostało znaków: 5046 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186386   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku