logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
50

Panzerkardinal Ratzinger - papieżem Benedyktem XVI

Żadnego liberalizmu!

Dodano: 20.04.2005, Aktualizacja: 20.04.2005

Od śmierci polskiego papieża Kardynał Joseph Ratzinger (78), był najpotężniejszym człowiekiem w Watykanie. Był też wymieniany jako jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do papieskiego tronu. I stało się. Ratzinger został wybrany na kolejnego pasterza rzymskiego kościoła. Pasterza, pasącego żelazną ręką swe pokorne owieczki i wykluczającego z owczarni te, które nie chcą go pokornie słuchać...

Od śmierci polskiego papieża Kardynał Joseph Ratzinger (78), był najpotężniejszym człowiekiem w Watykanie. Był też wymieniany jako jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do papieskiego tronu. I stało się. Ratzinger został wybrany na kolejnego pasterza rzymskiego kościoła. Pasterza, pasącego żelazną ręką swe pokorne owieczki i wykluczającego z owczarni te, które nie chcą go pokornie słuchać. Był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Karol Wojtyła mianował go prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Z upływem lat wpływy Ratzingera w Watykanie rosły. W 2002 roku otrzymał jeszcze jeden ważny urząd - dziekana Kolegium Kardynalskiego. Ratzingerowi udało się pozyskać poparcie najbardziej twardogłowych kardynałów. Wokół niego skupili się wszyscy ci, którzy pragnęli utrzymania dotychczasowego status quo i nic chcą podporządkować nauki kościoła wyzwaniom XXI wieku. Uważa się go za niesłychanego tradycjonalistę, niereformowalnego konserwatystę w kwestiach zwłaszcza obyczajowych: aborcji, antykoncepcji, emancypacji kobiet a co za tym idzie dopuszczenia ich do wyższych święceń kapłańskich. Wyjątkowo zjadliwe i nieprzychylne opinie wyrażał Josef Ratzinger o gejach i ich walce o równouprawnienie i możliwości zawierania związków partnerskich. Nowy papież Benedykt XVI, jeszcze jako kardynał, był tu wyjątkowo bezkompromisowy. Żądał bezwarunkowego posłuszeństwa a jego teologia moralna zawsze oburzała krytyków. Zarówno w oczach Jana Pawła II jak i obecnego, nowego papieża, prawda wiary jest jedna i nienaruszalna, osobiste poszukiwania zaś bezużyteczne a teolodzy powinni "służyć magisterium powierzonemu w kościele biskupom, zjednoczonym więzią hierarchicznej łączności z następcami Piotra". Centralizm i sakralizacja, charakteryzujące współczesny katolicyzm zaliczane do największych reliktów światopoglądu średniowiecznego. Zgodnie z tym światopoglądem katolicyzm mówi o swej wyłączności w kwestiach moralności i ...   ( Pozostało znaków: 8235 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186376   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Panzerkardinal Ratzinger - papieżem Benedyktem XVI Kardynał Ratzinger był zawsze wierny linii JPII
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku