logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
28

Absurdy znad Wisły

Czyli pukanie od spodu

Dodano: 18.04.2005, Aktualizacja: 18.04.2005

Dużo się ostatnio pisze i mówi o cudach, ja jednak od dwóch tygodni jestem przede wszystkim świadkiem różnego rodzaju absurdów. Doniesienia prasowe czy telewizyjne ostatnich kilkunastu dni sugerowały, że świat się zatrzymał, wszyscy wstrzymali oddech i jadą do Rzymu. Kilka razy byłem bliski uwierzenia, że tak rzeczywiście jest, na szczęście za każdym razem miałem do czynienia jedynie z bytem wirtualnym. Wychodząc z domu widziałem zwyczajne życie, osoby smutne, ale też uśmiechnięte, heteroseksualne pary całujące się w autobusach i studentki gender studies świadome w jakim kraju żyją...

Dużo się ostatnio pisze i mówi o cudach, ja jednak od dwóch tygodni jestem przede wszystkim świadkiem różnego rodzaju absurdów. I nie da się ukryć, że choć w tej swoistej konkurencji do tej pory prowadziły media, obecnie nie jestem już taki pewny kto zdobędzie palmę pierwszeństwa. Doniesienia prasowe czy telewizyjne ostatnich kilkunastu dni sugerowały, że świat się zatrzymał, wszyscy wstrzymali oddech, płaczą, modlą się, zapalają świeczki, a przede wszystkim rzucają wszystko i jadą do Rzymu. Kilka razy byłem bliski uwierzenia, że tak rzeczywiście jest, na szczęście za każdym razem miałem do czynienia jedynie z bytem wirtualnym. Wychodząc z domu widziałem zwyczajne życie, osoby smutne, ale też uśmiechnięte, heteroseksualne pary całujące się w autobusach, sporo pijanych mężczyzn na ulicy, szampańskie imprezy w klubach, dzieci myślące jak wykorzystać bieżące wydarzenia w celu uniknięcia lekcji i studentki gender studies świadome w jakim kraju żyją, więc martwiące się, że w piątek przepadną im zajęcia z Agnieszką Graff (faktycznie przepadły). Nie mam nic przeciwko informowaniu przez media o chorobie czy śmierci zwierzchnika Kościoła katolickiego, chodzi raczej o to, aby na tym nie poprzestawać. Telewizja czy gazeta, nawet prywatna, ma pewne obowiązki publiczne z których powinna się wywiązywać, począwszy od informowania i omawiania wszystkich najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata. Wbrew sugestii np. "Rzeczpospolitej" poświęcającej w całości wydanie sobotnio-niedzielne (8-9.IV.) na temat, którym zresztą zajmowała się przez cały tydzień, poza śmiercią papieża coś się na świecie (a nawet w Polsce) działo. Dlatego szkoda, że do owego wydania specjaln...   ( Pozostało znaków: 7122 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186375   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku