logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
11

Z całkiem innej bajki

O świadomości słów kilka

Dodano: 15.04.2005, Aktualizacja: 15.04.2005

Redakcja prosiła, żeby optymistyczniej... Więc proszę bardzo, optymizm pełną gębą: nie jesteśmy dyskryminowani. To teza doskonale znana z pyskówek prasowych i telewizyjnych, poświęconych życiu wszelkiej maści gejątek w naszym pięknym kraju. Cioty mają spokój, nikt ich nie gnębi i jak chcą, to niech nawet spółki zakładają, cywilne - kto im broni? Tymczasem zamiast siedzieć cicho, ciągle płaczą, dopominają się, a nawet awanturują - tylko o co, skoro mają to, co wszyscy?

Redakcja prosiła, żeby optymistyczniej, na przekór okolicznościom i ochłodzeniu, które sprawiło, że młodzież płci męskiej - jeszcze kilka dni temu roznegliżowana - teraz, zniechęcona spadkiem temperatur, zakryła długimi spodniami zgrabne kończyny. Więc proszę bardzo, optymizm pełną gębą: nie jesteśmy dyskryminowani. To teza doskonale znana z pyskówek prasowych i telewizyjnych, poświęconych życiu wszelkiej maści gejątek w naszym pięknym kraju. Cioty mają spokój, nikt ich nie gnębi i jak chcą, to niech nawet spółki zakładają, cywilne - kto im broni? Tymczasem zamiast siedzieć cicho, ciągle płaczą, dopominają się, a nawet awanturują - tylko o co, skoro mają to, co wszyscy? Podobne stwierdzenia budzą zwykle rozbawienie, poruszenie lub wzburzenie, w zależności od tego, przez kogo, do kogo i jakich okolicznościach zostaną wygłoszone. W ostatnim czasie jednak znajdują w moich oczach nieoczekiwane potwierdzenie. Dobiegło końca badanie OBOP-u, o którym już w tym miejscu wspominałem. Przez kilka tygodni wytrwali ankieterzy spotykali się z kilkoma setkami gejów, chętnych do rozmowy na temat swojej sytuacji życiowej i rodzinnej, upodobań erotycznych, praktyk seksualnych oraz świadomości AIDS. Tak się składa, że mam przyjemność znać osoby ankietujące, które ze zdumieniem odkryły, że z kilkudziesięciu poznańskich facetów w różnym wieku (choć z reguły raczej młodych) i na różnych etapach życia, właściwie żaden nie czuł się dyskryminowany. Nie doświadczył, nie ...   ( Pozostało znaków: 6290 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186374   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku