logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

Czytelnia: Baby Neumann

Nieuporządkowanie i wczesne ciotowanie

Dodano: 26.03.2005, Aktualizacja: 26.03.2005

Inna Strona rozpoczyna publikację obszernych fragmentów książki Baby Neumnanna "Nicht zu fassen!", która z niewielkimi skrótami ukaże się w polskim tłumaczeniu pod koniec 2005 roku(...) Dla środowiska gejowskiego w Niemczech postać Baby Neumanna jest prototypem zwyczajnego geja, uosobieniem i ucieleśnieniem życia homoseksualistów...

Nazywam się Baby Neumann i nie jestem pisarzem. Piszę jednak, bo życie gejowskie jest tak dziwaczne, że trzeba je przelać na papier, by móc w nie w końcu uwierzyć. Wiadomo przecież: co wydrukowane to prawdziwe. Tak twierdził w każdym razie mój dziadunio ze strony mamusi, swego czasu miłośnik i znawca Biblii i przewodniczący kościelnego chóru. Ten wzorzec katolicyzmu pojął za żonę skromną córkę z szacownego mieszczańskiego domu, którego dwa najistotniejsze problemy sprowadzały się do pytań:, Co na to powiedzieliby sąsiedzi? -oraz: Co sądzi o tym pastor? W czasie wojny moi dziadkowie zostali wielokrotnie zbombardowani, co nie zachwiało w najmniejszym stopniu ich poczucia "życia jak należy"! Śnieżnobiałe firany drżały na zachowanym w całości oknie a nie spalone w sieni resztki schodów były raz w tygodniu woskowane. Z wybuchem pokoju parka ta zabrała się z zapałem za rozmnażanie i wyprodukowała moją mamusię. Musiało to być jednak straszliwe doświadczenie dla tych bogobojnych istot, gdyż mamusia pozostała jedynaczką. Dwa razy w tygodniu dziadzio zmuszał biedną dziewczynkę do pójścia do kościoła, zamykał ją też w piwnicy, gdy w wieku lat dziewięciu powątpiewała w niepokalane poczęcie, i złamał na jej plecach kijek od szczotki, kiedy przyłapał ją na czytaniu w łóżku pod kocem Lady Chatterley. To doskonałe wychowanie pchnęło mą rodzicielkę w ramiona armii "egzystencjalistów", utrzymujących, że Bóg umarł- to stwierdzenie ją oświeciło. Egzystencjaliści nosili się na czarno, spotykali w ponurych lokalach piwnicznych, palili Gauloises`y i dyskutowali o Satrze i końcu mieszczańskiego społeczeństwa. Jako nastolatka moja mamusia przypominała Juliette Greco, bladolicą muzę egzystencjalistów: kruczoczarne włosy, blada cera, plisowana spódniczka. Jej oczy podkreślała sobie codziennie kawałkiem węgla, wargi pudrowała na biało. Od tamtych dni mamusia nieco się jednak zmieniła: dziś jest raczej połączeniem Bette Midler minus celulitis oraz Krystle Carringtonc1 minus lakier do włosów. W wieku lat siedemnastu mamusia poznała prawie- porno autora z Nowego Orleanu, który obdarowywał ją sadzonkami marihuany i namówił do przeprowadzki do San Francisco, by tam żyć w komunie. Wplotł...   ( Pozostało znaków: 9311 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186360   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czytelnia: Baby Neumann Okładka książki "Nie do wiary"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku