logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
9

Własne lokum - pierwszy krok w samodzielność

Od babcinych nauczań do gejowskiej komuny

Dodano: 16.02.2005, Aktualizacja: 16.02.2005

Dla świeżo upieczonego studenta, który jeszcze kilka tygodni wcześniej siedział w szkolnej ławce w liceum i na dodatek pochodzi z niewielkiego miasteczka lub ze wsi, kontakt z bardziej doświadczonymi rówieśnikami to brama do zupełnie nieznanego świata gejowskiej rozrywki, miłostek, ale też początek długiej drogi do odkrycia własnej tożsamości...

Opuszczenie domu rodzinnego i pierwsze własne mieszkanie, to dla każdego młodego człowieka najważniejszy krok w dorosłość. W krajach zachodnich, na lokalową (choć jeszcze nie na finansową) samodzielność decydują się już osiemnastolatki. Często zresztą przy czynnym poparciu rodziców, którzy podobnie jak ich pociechy chcą jeszcze poużywać, a poza tym wiedzą że życie na własną rękę jest dla dzieci najlepszą szkołą. W Polsce jest zupełnie inaczej. Ceny mieszkań na wolnym rynku są tak wysokie, że "przy rodzicach" mieszkają często trzydziestolatki. Słowo "mieszkają" można zresztą często zastąpić innym: "pasożytują". Bo układ w którym mama ugotuje, upierze, posprząta i wciśnie synusiowi stówkę lub dwie na iprezkę nie jest taki zły... Dla setek tysięcy polskiej młodzieży szansą na krok w dorosłość jest podjęcie studiów w obcym mieście. Dla nadopiekuńczych rodziców rozstanie w takich okolicznościach jest bolesne choć logiczne, podobnie jak konieczność finansowego wspierania pociechy. Pierwsze samodzielne lokum to pokój w akademiku lub prywatna kwatera, dzielona z kolegami. Dzięki ogromnej popularności internetu, w ostatnich latach powstają czysto gejowskie wspólnoty mieszkaniowe. Dla świeżo upieczon...   ( Pozostało znaków: 5171 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186339   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Własne lokum - pierwszy krok w samodzielność Home sweet home?
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku