logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
2

Kanada: Ustawa o homomałżeństwach w parlamencie

Czy krajowi grozi obyczajowe tsunami?

Dodano: 15.02.2005, Aktualizacja: 15.02.2005

Kanada stoi w obliczu społeczno-obyczajowego tsunami. Kilka dni temu, federalny rząd w Ottawie wniósł pod obrady parlamentu projekt ustawy o legalizacji małżeństwa gejów i lesbijek(...) Ustawa nadaje instytucji małżeństwa dodatkową definicję. Gdyby została uchwalona, nosiłaby nazwę "Civil Marriage Act"...

Kanada stoi w obliczu społeczno-obyczajowego tsunami. Kilka dni temu, federalny rząd w Ottawie wniósł pod obrady parlamentu projekt ustawy o legalizacji małżeństwa gejów i lesbijek. Krok ten poprzedziło szereg wyroków, wydanych przez sądy w poszczególnych prowincjach, zezwalające parom jednopłciowym na zawarcie związku małżeńskiego. Sprawa oparła się w końcu o Sąd Najwyższy, który w grudniu 2004 roku zalecił rządowi podjęcie odpowiedniej inicjatywy ustawodawczej. Gazeta "Globe and Mail" doniosła 2 lutego 2005, że premier Paul Martin i minister sprawiedliwości Irwin Cotler są przekonani, iż ustawa jest "naturalną i niezbędną kontynuacją polityki obrony praw mniejszości, zgodnie z kanadyjską "Kartą Praw i Swobód Obywatelskich". Ustawa nadaje instytucji małżeństwa dodatkową definicję. Gdyby została uchwalona, nosiłaby nazwę "Civil Marriage Act", zaś małżeństwo by...   ( Pozostało znaków: 3714 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186338   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kanada: Ustawa o homomałżeństwach w parlamencie Homomałżeństwa w Kanadzie?
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku