logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

Jimmy Sommerville lives!

Brytyjski piosenkarz mówi o życiu i o gejach

Dodano: 10.01.2005, Aktualizacja: 10.01.2005

Znany brytyjski piosenkarz i działacz gejowski Jimmy Somerville udzielił niedawno wywiadu niemieckiemu magazynowi internetowemu Eurogay. W latach osiemdziesiątych, kiedy rozkwitała dyskotekowa kultura gejowska, Sommerville był frontmanem legendarnego dziś zespołu Bronsky Beat. Jego śpiewany falsetem hit "Smalltown Boy", opowiadający o nierozwiązywalnych problemach gejowskiego życia na prowincji pozostawał przez sześć lat na szczycie zestawienia BillBoard. Bez piosenek z jego repertuaru, często wykonywanych przez współczesnych wykonawców lub przerobionych na housowe lub techno-mixy trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek gejowską imprezę dyskotekową...

Znany brytyjski piosenkarz i działacz gejowski Jimmy Somerville udzielił niedawno wywiadu niemieckiemu magazynowi internetowemu Eurogay. W latach osiemdziesiątych, kiedy rozkwitała dyskotekowa kultura gejowska, Sommerville był frontmanem legendarnego dziś zespołu Bronsky Beat. Jego śpiewany falsetem hit "Smalltown Boy", opowiadający o nierozwiązywalnych problemach gejowskiego życia na prowincji pozostawał przez sześć lat na szczycie zestawienia BillBoard. Niezapomnianym pozostał także kolejny zespół The Communards, który Sommerville założył wraz z przyjacielem Richardem Colesem. Bez piosenek z jego repertuaru, często wykonywanych przez współczesnych wyk...   ( Pozostało znaków: 2752 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186326   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jimmy Sommerville lives! Jimmy Sommerville
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku