logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
16

Wywiady IS eXtra: Marek Borowski, poseł na Sejm RP

Rozmowa z liderem Socjaldemokracji Polskiej

Dodano: 21.12.2004, Aktualizacja: 21.12.2004

W SDPL jest wiele osób zaangażowanych w kwestie praw mniejszości i w programie partii nasze stanowisko w tej sprawie jest bardzo wyraźne(...)
Myślę, że kiedy wreszcie polityk-gej się gdzieś dostanie to zmieni stanowisko wielu ludzi na bardziej pozytywne(...)
byłem pomysłodawcą zaangażowania się w Marsz Tolerancji w Krakowie, i nie musiałem daleko szukać chętnych(...)
W Polsce Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwości ciągle flirtują z LPR(...)

Łukasz Pałucki: Panie Marszałku, na scenie politycznej jest kilka ugrupowań lewicowych, dlaczego geje i lesbijki powinni głosować właśnie na Socjaldemokrację Polską ? Marek Borowski: Nie jestem zwolennikiem złowienia wyborcy na "jednego robaka", SDPL ma swój własny program który obejmuje różne sfery życia. Ja zakładam, że geje i lesbijki mają swoje własne poglądy polityczne i całość tych poglądów składa się na decyzje wyborcze. Jeśli gej jest zwolennikiem np. podatku liniowego, a my jesteśmy przeciwni, to być może taka osoba na nas nie zagłosuje. W SDPL jest wiele osób zaangażowanych w kwestie praw mniejszości i w programie partii nasze stanowisko w tej sprawie jest bardzo wyraźne. Dla Socjaldemokracji Polskiej walka o prawa mniejszości seksualnych to jeden z wiodących kanonów. Ł.P.: Jednak na senackie głosowanie nad ustawą Szyszkowskiej dotarło tylko kilku senatorów z SDPL , z czego jedna osoba (senator Lipowski) zagłosował przeciw. Dlaczego? MB: Tak, to prawda. Przeprowadziliśmy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Zarówno w sprawie senatora Lipowskiego jak i senatora Szydłowskiego - który niespodziewanie się wstrzymał. Niektórzy senatorowie nie dotarli na czas głosowania, chociaż ich stanowisko w tej sprawie jest jasne, bo wcześniej już podpisali się pod ustawą senator Szyszkowskiej. Ł.P.: Czy w związku z tym zarządzi pan dyscyplinę partyjną kiedy ta ustawa trafi do sejmu? M.B.: Nie zarządzę dyscypliny partyjnej. Powodów jest kilka, w tym ten, że chcę wiedzieć kto ma jakie poglądy. Promowanie postaw tolerancyjnych to pewien proces. Ma on miejsce nie tylko w szeroko pojmo...   ( Pozostało znaków: 6755 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186321   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS eXtra: Marek Borowski, poseł na Sejm RP Marek Borowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku