logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Polemiki: Ducha nie gaście - czyli raport z ziemianki

Nie żyjemy już w mysiej norze?

Dodano: 12.10.2004, Aktualizacja: 12.10.2004

Po przeczytaniu ostatniego artykułu na IS pt. "Raport z mysiej dziury" doszedłem do wniosku, że źle się dzieje w środowisku. Bynajmniej nie dlatego, że przedstawiona w tym artykule wizja świata wydaje mi się prawdziwa ale dlatego, że nieliczne autorytety środowiska LGBT popadają w bezkonstruktywny fatalizm i powielają szkodliwe stereotypy.

Po przeczytaniu ostatniego artykułu na IS pt. "Raport z mysiej dziury" doszedłem do wniosku, że źle się dzieje w środowisku. Bynajmniej nie dlatego, że przedstawiona w tym artykule wizja świata wydaje mi się prawdziwa ale dlatego, że nieliczne autorytety środowiska LGBT popadają w bezkonstruktywny fatalizm i powielają szkodliwe stereotypy. Ale zacznijmy od początku.. Janusz Marchwiński - autor artykułu słusznie skarży się, że nikomu tak naprawdę nie zależy na ustawie o związkach partnerskich. Osobiście podziwiam profesor Marię Szyszkowską za jej hart ducha, upór i ... idealizm, ale wśród wszystkich zalet tej szlachetnej postaci nie mogę wymienić zdolności organizacyjnych. Już dwa lata temu na spotkaniu w którym miałem okazję uczestniczyć w siedzibie niemieckiego Bundestagu, niemieccy aktywiści gejowscy radzili Polakom aby nie zaczynali tematu ustawy o związkach bez wcześniejszej dużej akcji lobbingowej. Jeśli poparcie dla ustawy w społeczeństwie nie przekroczy określonego progu, nie ma sensu angażowanie sił politycznych, jasno pokazują to doświadczenia innych krajów w których właśnie takie działania bez przygotowania odsuwały perspektywę związków rejestrowanych o kolejnych kilka lat. Trudno mieć pretensję do se...   ( Pozostało znaków: 5177 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186301   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku