logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Raport z mysiej dziury

Komu zależy na ustawie o partnerstwie?

Dodano: 30.09.2004, Aktualizacja: 30.09.2004

Po długich miesiącach mozolnego trawienia przerywanego kwaśną czkawką, Senat Rzeczpospolitej wydalił wreszcie kikut projektu ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich. Ten okrojony z dużej części udogodnień potworek trafi teraz pod obrady Sejmu i łatwo przewidzieć, jaki go tam spotka los. Obrońcy Świętej Wiary Przodków już się cieszą. Będą mieli używanie. Przejadą się po gejach jak nigdy. A gdy przebrzmi ostatni lament o zachowanie moralnej czystości kraju, którego obywatele myją się dość rzadko, projekt powędruje do kosza i pozostanie tam długo. Bardzo długo. Pytanie tylko: kogo to obchodzi? Polskich gejów i lesbijki z pewnością nie...

Niewielka postać stojąca na pustej plaży wobec ogromu morza i nieba. Ludzka otwartość na głębię przestrzeni. Po plaży mogą chodzić ludzie, po morzu pływać statki. Przestrzeń samotności jest wpisana w obiektywny świat malutkiej postaci. Oto obraz kondycji człowieka, która jest udziałem wielu z nas. Poczucie samotności jest przerażające i deprymujące. Nie ważne ile mamy pieniędzy, władzy, i jaką zajmujemy pozycję. Niezależnie od ilości znajomych oraz intensywności prowadzonego przez nas życia towarzyskiego, każdemu może się przydarzyć poczucie opuszczenia i wyobcowania. Nawet mając stałego partnera doświadczyć możemy odczucia pustki i izolacji. Człowiek odczuwający samotność ma wrażenie otaczającej go pustej przestrzeni, rozciągającej się aż do nieskończoności. Ma też specyficzne poczucie czasu, które jest ciągłym oczekiwaniem. Samotność bardzo rzadko jest pobytem Robinsona na bezludnej wyspie. Zazwyczaj samotność rozgrywa się wśród ludzi. W domu, pełnym współlokatorów, w pracy, w szkole na ulicy, na imp...   ( Pozostało znaków: 4358 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186299   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku