logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
8

"Złe wychowanie" święci triumfy

Czarne kino Pedro Almodovara

Dodano: 08.09.2004, Aktualizacja: 08.09.2004

Czarne sutanny księży, czarne noce w chłopięcych internatach, czarne losy bohaterów. Hiszpański reżyser, znany polskiemu widzowi przede wszystkim z takich filmów jak: "Pośród ciemności", "Matador", "Prawo pożądania", "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Wysokie obcasy", "Wszystko o mojej matce" i "Porozmawiaj z nią", Pedro Almodovar, prezentuje we wrześniu polskiej publiczności swój najnowszy film czyli "Złe wychowanie". Scenariusz filmu napisał sam Almodovar na podstawie własnych przeżyć z okresu dzieciństwa, jest to w pewnym sensie opowieść autobiograficzna, chociaż autor twierdzi: "to nie jest film o moim życiu, ale jest coś ze mnie w tych wszystkich postaciach i w tym doświadczeniu"...

Czarne sutanny księży, czarne noce w chłopięcych internatach, czarne losy bohaterów. Hiszpański reżyser, znany polskiemu widzowi przede wszystkim z takich filmów jak: "Pośród ciemności", "Matador", "Prawo pożądania", "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Wysokie obcasy", "Wszystko o mojej matce" i "Porozmawiaj z nią", Pedro Almodovar, prezentuje we wrześniu polskiej publiczności swój najnowszy film czyli "Złe wychowanie". Scenariusz filmu napisał sam Almodovar na podstawie własnych przeżyć z okresu dzieciństwa, jest to w pewnym sensie opowieść autobiograficzna, chociaż autor twierdzi: "to nie jest film o moim życiu, ale jest coś ze mnie w tych wszystkich postaciach i w tym doświadczeniu". Jest to zatem zakamuflowana spowiedź artysty z wyraźnie wyakcentowanym wątkiem homoerotycznym, co nie dziwi, zważywszy, że autor jest gejem. Obraz przedstawia historię dwóch chłopców wychowywanych w wyznaniowej hiszpańskiej przyklasztornej szkole lat 60-tych. Ignatio i Enrique odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatu...   ( Pozostało znaków: 4563 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186295   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku