logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
9

Lipa! czyli Kochanowski komentuje

Seks w szkole czyli felieton powakacyjny

Dodano: 07.09.2004, Aktualizacja: 07.09.2004

Moja szkolna edukacja seksualna obejmowała dwa fundamentalne wydarzenia. No dobrze, trzy. Pierwszy etap edukacji miał miejsce na lekcji biologii, kiedy to wśród oczywistych chichotów i komentarzy podekscytowanej młodzieży pani wyrysowała na tablicy "męskie i żeńskie narządy płciowe" tłumacząc, jak to wszystko działa. Drugi etap to projekcja filmu na tzw. godzinie wychowawczej. Filmu czarno - białego, nagranego pod koniec lat sześćdziesiątych, z którego zapamiętałem przede wszystkim bardzo szczegółowy instruktaż dotyczący utrzymywania "organów płciowych" w czystości. Koniec edukacji seksualnej...

Moja szkolna edukacja seksualna obejmowała dwa fundamentalne wydarzenia. No dobrze, trzy. Pierwszy etap edukacji miał miejsce na lekcji biologii, kiedy to wśród oczywistych chichotów i komentarzy podekscytowanej młodzieży pani wyrysowała na tablicy "męskie i żeńskie narządy płciowe" tłumacząc, jak to wszystko działa. Drugi etap to projekcja filmu na tzw. godzinie wychowawczej. Filmu czarno - białego, nagranego pod koniec lat sześćdziesiątych, z którego zapamiętałem przede wszystkim bardzo szczegółowy instruktaż dotyczący utrzymywania "organów płciowych" w czystości. Koniec edukacji seksualnej. Tak, był trzeci etap, trwający od wczesnych lat szkolnych i polegający na mozolnym zdobywaniu doświadczenia seksualnego w ramach mniej lub bardziej niewinnych przygód z kumplami z klasy (przy czym znaczenie zasadnicze miały jednak kolonie...). Z braku teorii poświęciłem się zdobywaniu umiejętności praktycznych, doczytując czasem to i owo w encyklopedii i nielicznych książkach o seksie, dostępnych na purytańskim, peerelowskim rynku wydawniczym. Ponieważ wychowałam się w rodzinie agnostyków, nie miałem szczególnego problemu ze swoją, odkrytą dość wcześnie, orientacją seksualną, ale pamiętam pewne zafrapowanie związane z faktem, że wszystkie źródła, jakie były dostępn...   ( Pozostało znaków: 5388 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186294   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku