logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
2

Od jaskini do lateksu

Krótka historia prezerwatywy

Dodano: 03.08.2004, Aktualizacja: 03.08.2004

Prezerwatywa jest dziś najbardziej skutecznym i powszechnie stosowanym przez mężczyzn środkiem antykoncepcyjnym chroniącym także przed chorobami wenerycznymi i AIDS. Codziennie na świecie męska populacja zużywa miliony "gumek". Ich wytwarzaniem zajmują się gigantyczne międzynarodowe koncerny, wytrwale ulepszające skomplikowane procesy technologiczne. Prezerwatywa jest też przedmiotem ostrego ideologicznego sporu pomiędzy przeciwnikami antykoncepcji - a realistami, wskazującymi na eksplozję demograficzną w Chinach czy w Afryce. A przecież kondomy istniały już u zarania cywilizacji, kiedy człowiek mieszkał jeszcze w jaskiniach...

Prezerwatywa jest dziś najbardziej skutecznym i powszechnie stosowanym przez mężczyzn środkiem antykoncepcyjnym chroniącym także przed chorobami wenerycznymi i AIDS. Codziennie na świecie męska populacja zużywa miliony "gumek". Ich wytwarzaniem zajmują się gigantyczne międzynarodowe koncerny, wytrwale ulepszające skomplikowane procesy technologiczne. Prezerwatywa jest też przedmiotem ostrego ideologicznego sporu pomiędzy przeciwnikami antykoncepcji - a realistami, wskazującymi na eksplozję demograficzną w Chinach czy w Afryce. A przecież kondomy istniały już u zarania cywilizacji, kiedy człowiek mieszkał jeszcze w jaskiniach. Niemiecki historyk Robert Jütte twierdzi, że na malowidłach, znalezionych w grotach zamieszkałych w epoce kamienia łupanego widać mężczyzn, którzy noszą na członku skórzane ochran...   ( Pozostało znaków: 3408 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186283   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku