logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
9

Lipa! czyli Kochanowski komentuje

Lektury wakacyjne (I)

Dodano: 06.07.2004, Aktualizacja: 06.07.2004

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje, w związku z czym dla każdego bibliofila rozpoczyna się błogosławiony okres nadrabiania zaległości lekturowych. Dla człowieka czytającego na okrągło nudne i ciężkie książki naukowe, jest to czas radosnego zanurzenia się w beletrystyce, w związku z czym na początku wakacji o trzech książkach, bardzo różnych...

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje, w związku z czym dla każdego bibliofila rozpoczyna się błogosławiony okres nadrabiania zaległości lekturowych. Dla człowieka czytającego na okrągło nudne i ciężkie książki naukowe, jest to czas radosnego zanurzenia się w beletrystyce, w związku z czym na początku wakacji o trzech książkach, bardzo różnych. Pierwsza to - uwaga, uwaga - kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Dla niewtajemniczonych: "Jeżycjada" to seria powieści z gatunku tych "dla młodzieży", choć właściwie takie ich opisanie jest mylące. To książki dla wszystkich, dość tradycjonalistyczne opowieści o rozrastającej się z latami (kolejne tomy ukazują się od lat siedemdziesiątych) rodzinie Borejków i ich przyjaciołach, mieszkających głównie w poznańskiej dzielnicy "Jeżyce". Musierowicz ma niezwykły dar opowiadania w prosty sposób o ważnych i trudnych sprawach dotykających każdej i każdego z nas. Miłość, przyjaźń, szczęście, cierpienie, smutek, rozpacz, radość, entuzjazm - wszystko to jest przecież treścią każdego doświadczenia. "Jeżycjada" to na pierwszy rzut oka hołd składany tradycyjnym wartościom, jednak spotykamy tam nie tylko wielopokoleniowe rodziny z gatunku "idealnych", ale także matki samotnie wychowujące dzieci, ludzi kochających się, rozstających i wracających do siebie po latach. Nie ma lesbijek i gejów, nie ma homoseksualnej miłości, Musierowicz jest zbyt mocno zakorzeniona w katolickiej tradycji, by odważyć się poruszyć ten problem, choć, kto wie, co jeszcze napisze. Ale mimo wszystko jestem fanem jej pisarstwa ...   ( Pozostało znaków: 6607 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186278   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku