logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Polska szkoła do poprawki?

Edukacja w kleszczach klerykalizmu i hipokryzji

Dodano: 01.07.2004, Aktualizacja: 01.07.2004

Pragnę napisać kilka słów o wijącym się w konwulsjach polskim systemie edukacji. Wybrałem termin nieprzypadkowy: Początek wakacji nastraja mnie pozytywnie do świata. Jednak pomimo najszczerszych chęci nie mogę powstrzymać obrzydzenia spoglądając na to przeraźliwe, artretyczne i zgniłe monstrum. Nie myślę tutaj o programach nauczania poszczególnych obszarów edukacyjnych. Uznaję, że ich ocena należy do mądrzejszych ode mnie. Chcę jedynie zwrócić uwagę na kilka kwestii budzących wielkie kontrowersje w naszym nowoczesnym, tolerancyjnym i zapatrzonym w przyszłość kraju (czytaj: anachronicznym warcholskim i zakochanym w patetycznym bełkocie sprzed wieków).

Pragnę napisać kilka słów o wijącym się w konwulsjach polskim systemie edukacji. Wybrałem termin nieprzypadkowy: Początek wakacji nastraja mnie pozytywnie do świata. Jednak pomimo najszczerszych chęci nie mogę powstrzymać obrzydzenia spoglądając na to przeraźliwe, artretyczne i zgniłe monstrum. Nie myślę tutaj o programach nauczania poszczególnych obszarów edukacyjnych. Uznaję, że ich ocena należy do mądrzejszych ode mnie. Chcę jedynie zwrócić uwagę na kilka kwestii budzących wielkie kontrowersje w naszym nowoczesnym, tolerancyjnym i zapatrzonym w przyszłość kraju (czytaj: anachronicznym warcholskim i zakochanym w patetycznym bełkocie sprzed wieków). Ostatnio znowu głośno zrobiło się o lekcjach tak zwanej religii. Grupa czupurnych smarkaczy z prowincji, należących do najwspanialszej partii lewicowej na świecie, postanowiła znowu zrobić coś na przekór swemu światłemu przywództwu w Warszawie. Popełnili błąd niewybaczalny w polskim etosie socjalistycznym - antyklerykalizm. Rodzimy działacz lewicowy musi być przecież obowiązkowo poszukującym (guza?) agnostykiem, gotowym na kompromis (czyt. kapitulację) w obliczu blasku bijącego z czarnych sutann członków Episkopatu. Jestem absolutnie przekonany, że inicjatywa dotycząca wycofania tych zajęć przepadnie na szczeblu gminnym w samej SLD...   ( Pozostało znaków: 5465 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186277   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku