logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
28

Zostać w Polsce - czy wyjechać?

Czy nasz kraj stanie się wkrótce "nie do życia"?

Dodano: 16.06.2004, Aktualizacja: 16.06.2004

Dla wielu młodych ludzi w Polsce temat na czasie: Zostać, czy wyjechać?
Myślę, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego wielu z nas postawiło sobie te pytania: Jaka będzie Polska po zbliżających się wyborach do Sejmu? Czy będzie to kraj przyjazny dla mnie jako geja? Czy będę miał zapewnione prawa obywatelskie i ochronę przed dyskryminacją? Czy zostanę dopuszczony do współdecydowania o jego losie? Czy jako homoseksualista będę traktowany pełnowartościowy członek społeczeństwa? To wielka zagadka. Obecnie w kotle przedwyborczych obietnic, przysiąg, bicia się w piersi, nakładania kos na sztorc, poglądy wielu partii stały się radykalne i mówiąc wprost - wrogie nam...

Dla wielu młodych ludzi w Polsce temat na czasie: Zostać, czy wyjechać? Myślę, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego wielu z nas postawiło sobie te pytania: Jaka będzie Polska po zbliżających się wyborach do Sejmu? Czy będzie to kraj przyjazny dla mnie jako geja? Czy będę miał zapewnione prawa obywatelskie i ochronę przed dyskryminacją? Czy zostanę dopuszczony do współdecydowania o jego losie? Czy jako homoseksualista będę traktowany pełnowartościowy członek społeczeństwa? To wielka zagadka. Obecnie w kotle przedwyborczych obietnic, przysiąg, bicia się w piersi, nakładania kos na sztorc, poglądy wielu partii stały się radykalne i mówiąc wprost - wrogie nam. Przed wyborami partie zawsze walczą o "elektorat". Starają się przypodobać jak największej liczbie obywateli. Na myśl o szumnych zapowiedziach liderów prawicy i członków różnych narodowo - socjalistycznych bojówek cierpnie mi skóra na plecach. Oglądając mapę Europy dochodzę do wniosku, że są na tym kontynencie miejsca ładniejsze, cieplejsze i przyjaźniejsze. Dodatkowo oferujące mi lepsze możliwości edukacji i zatrudnienia. Może jeszcze nie teraz, ale za kilka lat. Akurat, kiedy będę kończył studia. Jednak to strasznie upok...   ( Pozostało znaków: 5068 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186269   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku