logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
27

Lipa! czyli Kochanowski komentuje

Po wyborach - i co z tego wynika dla gejów i lesbijek

Dodano: 15.06.2004, Aktualizacja: 15.06.2004

Aleśmy wybrali - tak "Gazeta Wyborcza" zatytułowała swój główny tekst, opublikowany w dniu ogłoszenia wyborów parlamentarnych w 2001 roku. Szokiem był wtedy wynik Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin - niewielu socjologów i politologów przypuszczało, że te populistyczne, antydemokratyczne, egzotyczne ugrupowania wejdą do parlamentu. Tym razem zatem, po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, wypada powtórzyć: aleśmy wybrali! Zaskoczeń jest wiele, przeważają jednak takie, które zwiastują niekorzystny dla lesbijek i gejów wydarzeń w Polsce. Ale po kolei.

Aleśmy wybrali - tak "Gazeta Wyborcza" zatytułowała swój główny tekst, opublikowany w dniu ogłoszenia wyborów parlamentarnych w 2001 roku. Szokiem był wtedy wynik Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin - niewielu socjologów i politologów przypuszczało, że te populistyczne, antydemokratyczne, egzotyczne ugrupowania wejdą do parlamentu. Tym razem zatem, po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, wypada powtórzyć: aleśmy wybrali! Zaskoczeń jest wiele, przeważają jednak takie, które zwiastują niekorzystny dla lesbijek i gejów wydarzeń w Polsce. Ale po kolei. Przede wszystkim przerażający jest fakt, że pierwsze trzy partie polskiej sceny politycznej po tych wyborach: Platforma Obywatelska, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwość, to ugrupowania jednoznacznie homofobiczne. Przypomnijmy: bojówkarze z nacjonalistyczno - fundamentalistycznej LPR i jej brunatnej przybudówki, Młodzieży Wszechpolskiej otwarcie, agresywnie i bezwzględnie walczą ze społeczną obecnością lesbijek i gejów, m.in. rozbijając krakowską Paradę Równości. Poparła ich w tym zbożnym dziele krakowska Platforma Obywatelska, zaś jeden z liderów PO, Jan Rokita, typowany na przyszłego premiera, jednoznacznie potępił parady gejowskie jako prowokację. W tym zgodnym homofobicznym chórze chętnie wzią...   ( Pozostało znaków: 5397 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186268   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku