logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
27

Wywiady IS eXtra - Marek Balicki

Senator SDPL i były minister zdrowia dla Innej Strony

Dodano: 09.06.2004, Aktualizacja: 09.06.2004

Sprzeciwiamy się straszeniu Polaków Europą. Niestety to częste zjawisko na polskiej scenie politycznej. Zjednoczona Europa to lepsza gwarancja godnego życia, także dla mniejszości(...)
Socjaldemokracja Polska oficjalnie poparła projekt senator Szyszkowskiej. Członkowie naszej partii nie mieli wątpliwości w tej kwestii(...)
Na dzień dzisiejszy geje i lesbijki mogą adoptować dzieci zgodnie z polskim prawem(...)
kilka lat temu przed wyborami prezydenckimi w Warszawie Kaczyński trzymał fason, to co robi dzisiaj jest obrzydliwe(...)

Inna Strona: Panie senatorze w swojej karierze politycznej wypowiadał się Pan wielokrotnie w sprawach mniejszości seksualnych, jeszcze zanim ustawa o związkach rejestrowanych ujrzała światło dzienne. Kiedy zainteresował się Pan tą problematyką? Marek Balicki: Na początku lat 90-tych kiedy działałem jeszcze w Unii Demokratycznej razem z moja koleżanką, senator Kuratowską (szefową ówczesnej frakcji społeczno liberalnej w UD) zaczęliśmy mówić o prawach gejów i lesbijek, a także oprawach kobiet. Wtedy były inne czasy - dzisiaj to już historia. IS: W tej chwili jest kilka partii które podnoszą tę problematykę, w niektórych działają nawet gejowscy aktywiści. Partie te obiecują gejom i lesbijkom walkę o ich prawa. Czym SDPL różni się od nich? MB: Odpowiem Panu jednym słowem - WSZYSTKIM. Tak jak wielokrotnie podkreślałem, SDPL opiera się na trzech ważnych postulatach: Zdrowe państwo bez korupcji i afer, powrót do socjaldemokratycznych wartości, których zabrakło na scenie politycznej, europejskość państwa. Sprzeciwiamy się straszeniu Polaków Europą. Niestety to częste zjawisko na polskiej scenie politycznej. Zjednoczona Europa to lepsza gwarancja godnego życia, także dla mniejszości - co pokazały doświadczenia innych krajów Unii. IS: Jaki jest...   ( Pozostało znaków: 5300 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186266   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS eXtra - Marek Balicki Marek Balicki
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku