logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

Między demagogią a ekshibicjonizmem

Polemika z autorką felietonu z Rzeczpospolitej

Dodano: 27.05.2004, Aktualizacja: 27.05.2004

Z zaniepokojeniem przeczytałem kolejny artykuł na temat praw osób homoseksualnych w Polsce w "Rzeczpospolitej" z 26 maja br. (Wisła Surażska "Między demokracja a ekshibicjonizmem").
Ufam, że Surażska - doktor ekonomii, jak informuje portal internetowy Platformy Obywatelskiej - zna się na homoseksualizmie jak mało kto. Z jej wywodów dowiedzieć się można na przykład, czemu to osoby homoseksualne są w Polsce dyskryminowane. Po pierwsze dlatego, że "kochają inaczej" (jak ponoć twierdzą sami homoseksualiści - "tylko dlatego"), po drugie zaś - z powodu "stylu życia". A jakiż on jest, ten "styl życia"? Według dr Surażskiej polega on na "kręceniu się wokół publicznych toalet" i "odbywaniu tam od kilku do kilkunastu stosunków dziennie". Jakby tego było mało "ofiarami są często młodzi chłopcy bez dachu nad głową."

Z zaniepokojeniem przeczytałem kolejny artykuł na temat praw osób homoseksualnych w Polsce w "Rzeczpospolitej" z 26 maja br. (Wisła Surażska "Między demokracja a ekshibicjonizmem"). Ufam, że Surażska - doktor ekonomii, jak informuje portal internetowy Platformy Obywatelskiej (listy, z której kandyduje do Parlamentu Europejskiego) - zna się na homoseksualizmie jak mało kto. Z jej wywodów dowiedzieć się można na przykład, czemu to osoby homoseksualne są w Polsce dyskryminowane. Po pierwsze dlatego, że "kochają inaczej" (jak ponoć twierdzą sami homoseksualiści - "tylko dlatego"), po drugie zaś - z powodu "stylu życia". A jakiż on jest, ten "styl życia"? Według dr Surażskiej polega on na "kręceniu się wokół publicznych toalet" i "odbywaniu tam od kilku do kilkunastu stosunków dziennie". Jakby tego było mało "ofiarami są często młodzi chłopcy bez dachu nad głową." I na tym koniec. Przypomnę tutaj tylko, że to właśnie organizacja lesbijsko-gejowska - Stowarzyszenie Lambda - zajęła się poważnie losem tych młodzieńców. W zeszłym roku stołeczni radni odrzucili jednak projekt programu "Bezpieczne związki", który miał charakter profilaktyki przeciwdziałającej zarażeniu prostytuującej się młodzieży wirusem HIV oraz innymi chorobami przenosz...   ( Pozostało znaków: 5264 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186259   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku