logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
8

Kiedy nauczyciel nienawidzi gejów...

Czy homofob może być pedagogiem?

Dodano: 25.05.2004, Aktualizacja: 25.05.2004

Co robić kiedy nauczyciel jest homofobem? Kiedy podczas lekcji wygłasza szowinistyczne i nacjonalistyczne tyrady? Jak bronić się przed agresją pedagogów, którzy mają mentalność faszystów i nienawidzą wszystkich dookoła? Sygnałów, że nikt nie zwraca uwagi na to, czy nauczyciele w polskich szkołach mają kwalifikacje do wychowywania młodzieży w duchu demokracji i tolerancji jest mnóstwo. Przeciwnie - w polskich szkołach promowany jest oportunizm, klerykalizm, powielanie stereotypów. Łukasz - nasz najmłodszy autor, który uczęszcza do jednego z prominentnych liceów w dużym mieście na południu Polski, kreśli portret mentalny swojego nauczyciela historii...

Oto portret mentalny mojego historyka dzięki któremu każda lekcja to droga przez wietnamską dżunglę, pasmo upokorzeń, ukąszeń i nagłych zwrotów akcji. Chciałbym wyśmiać to, co w naszej Ojczyźnie najświętsze: pedagogiczną powagę i nadęcie. Niestety w przypadku tegoż nauczyciela powaga przypomina tę, którą znamy z filmu "Dyktator" Charlie Chaplina. Jest groteskowa, straszna a po dokładnym przyjrzeniu się - przerażająca. Tak wygląda szkoła w Polsce w XXI wieku. Aktywista prawicowy. Kocha ludzi. Z wyjątkami : homoseksualistów (dla zła nie ma tolerancji), socjalistów (wszyscy czytają Marksa) komunistów (bez komentarza) hippisów (pacyfa? Nie lubię pacyfistów) liberałów (nasz naród prowadzony jest do zepsucia), niewierzących (to co że nie wierzysz, jesteś Polakiem i powinieneś znać dzieje obrazu z Częstochowy), Francuzów (to kraj, który ma w nazwie o jedną literę za dużo), Niemców (polski premier nie powinien latać obcymi samolotami, tym bardziej, jeżeli jest to samolot Luftwaffe), Holendrów (wyjeżdżają za granicę, aby się leczyć, bo mogą ich zamordować), Rosjan (z Rosjanami się nie negocjuje), Ukraińców (ich kultura? To oni mają jakąś kulturę?), niektórych władców (Walezy? Któż zliczy ile miał kochanek i (z pogardą) kochanków) Bardzo mi przykro Panie profesorze, ale wychodzi na to, że kocha Pan tylko siebie... No nie jest t...   ( Pozostało znaków: 5719 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186257   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku