logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
3

Zanim rzucą pierwszy kamień...

Homofobia i faszyzm w braterskim uścisku

Dodano: 13.05.2004, Aktualizacja: 13.05.2004

W Krakowie homofobia pokazała swoją ohydna twarz. Mieszkańcy miasta mogli przekonać się, że przeciwko pokojowej i legalnej demonstracji gejów występują wcale nie oburzeni tzw. "porządni obywatele" i katolicy, lecz zwykli chuligani i kryminaliści oraz rozwydrzeni kibicie piłkarscy i neonaziści. W Krakowie protestujący przeciw gejom atakowali policję, niszczyli mienie, rzucali kamieniami. Wiele osób, także spoza demonstracji zostało trafionych, także w głowę. Byli ranni. Przeciwnicy gejów wznosili ręce w faszystowskim pozdrowieniu, krzyczeli "Heil Hitler". Widziałem to na demonstracji, mówiła tez o tym przedstawicielka minister Jarugi-Nowackiej - Katarzyna Kądziela, która zobaczyła faszyzm...

W Krakowie homofobia pokazała swoją ohydna twarz. Mieszkańcy miasta mogli przekonać się, że przeciwko pokojowej i legalnej demonstracji gejów występują wcale nie oburzeni tzw. "porządni obywatele" i katolicy, lecz zwykli chuligani i kryminaliści oraz rozwydrzeni kibicie piłkarscy i neonaziści. W Krakowie protestujący przeciw gejom atakowali policję, niszczyli mienie, rzucali kamieniami. Wiele osób, także spoza demonstracji zostało trafionych, także w głowę. Byli ranni. Przeciwnicy gejów wznosili ręce w faszystowskim pozdrowieniu, krzyczeli "Heil Hitler". Widziałem to na demonstracji, mówiła tez o tym przedstawicielka minister Jarugi-Nowackiej - Katarzyna Kądziela, która zobaczyła faszyzm. Ci chuligani jednego dnia atakowali gejów, ale następnego mogą zaatakować spokojnych ludzi na ulicy, wyrwać kobiecie w parku torebkę, włamać się do sklepu wybijając szybę. Takiemu elementowi zależy przede wszystkim na zadymach. Ale w jaki sposób kibice z Nowej Huty i chuligani z całej Małopo...   ( Pozostało znaków: 4160 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186250   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku