logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
11

Czy Watykan uzna związki homoseksualne?

Sensacyjna wypowiedź nuncjusza w Madrycie

Dodano: 12.05.2004, Aktualizacja: 12.05.2004

Czy Kościół katolicki planuje zmianę swego negatywnego nastawienia wobec coraz głośniejszego wołania o zgodę na legalizację związków homoseksualnych? Brytyjski dziennik The Guardian zamieścił kilka dni temu relację swych korespondentów w Madrycie, w której przytaczają niezwykłą wypowiedź nuncjusza papieskiego w Hiszpanii, monsignore Manuel Monteiro de Castro. Podczas konferencji tamtejszego Episkopatu watykański dygnitarz powiedział, że "Kościół powinien uznać związki gejowskie". To pierwsza oficjalna oznaka, że Stolica Apostolska nie jest monolitem w jednej z najbardziej drażliwych kwestii obyczajowych...

Czy Kościół katolicki planuje zmianę swego negatywnego nastawienia wobec coraz głośniejszego wołania o zgodę na legalizację związków homoseksualnych? Brytyjski dziennik The Guardian zamieścił kilka dni temu relację swych korespondentów w Madrycie, w której przytaczają niezwykłą wypowiedź nuncjusza papieskiego w Hiszpanii, monsignore Manuel Monteiro de Castro. Podczas konferencji tamtejszego Episkopatu watykański dygnitarz powiedział, że "Kościół powinien uznać związki gejowskie". To pierwsza oficjalna oznaka, że Stolica Apostolska nie jest monolitem w jednej z najbardziej drażliwych kwestii obyczajowych. Odchodząc od przygotowanego tekstu swego wystąpienia, nuncjusz powiedział: "W Hiszpanii wytworzyła się nowa sytuacja polityczna, stanowiąca wyzwanie dla ewangelizacyjnej misji Kościoła. Wyzwaniu temu należy sprostać w stosowny sposób. Chociaż w hiszpańskim prawodawstwie małżeństwo zdefiniowane zostało jako związek kobiety i mężczyzny - mówił watykański dostojnik - istnieją różne inne formy współżycia i byłoby dobrze gdyby zostały one uznane...   ( Pozostało znaków: 4486 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186249   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy Watykan uzna związki homoseksualne? Manuel Monteiro de Castro
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku