logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
12

Krakowski homosmok zagrożeniem społecznym

Chrześcijańska konferencja w magistracie

Dodano: 06.05.2004, Aktualizacja: 06.05.2004

W krakowskim magistracie odbyła się 4 maja 2004 r. konferencja zatytułowana "Legalizacja związków homoseksualnych - zagrożenie społeczne". Informowały rozwieszone w mieście plakaty. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, które w minionych dniach zalało miasto setkami tysięcy ulotek, nawołujących do odmawiania modlitwy różańcowej przeciwko "grzechowi sodomii" a także do wysyłania protestów na ręce władz z żądaniem zakazania organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii festiwalu "Kultura dla Tolerancji"...

W krakowskim magistracie odbyła się 4 maja 2004 r. konferencja zatytułowana "Legalizacja związków homoseksualnych - zagrożenie społeczne". Informowały rozwieszone w mieście plakaty. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, które w minionych dniach zalało miasto setkami tysięcy ulotek, nawołujących do odmawiania modlitwy różańcowej przeciwko "grzechowi sodomii" a także do wysyłania protestów na ręce władz z żądaniem zakazania organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii festiwalu "Kultura dla Tolerancji". Gościem spotkania była prof. Wanda Półtawska z Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i dawna dyrektor Instytutu Teologii Rodziny, założonego przez bp. Karola Wojtyłę. Jak twierdzi "w 1962 roku została cudownie uzdrowiona za przyczyną modlitwy Ojca Pio". Należy do grupy skrajnie konserwatywnych działaczy kościelnych, angażuje się w "ruchy w obronie życia poczętego" - bezwarunkowo zwalczające aborcję. Twierdzi, że "powołaniem kobiety jest macierzyństwo". Prelegentem był także John Horvat, który jest radykalnym działaczem katolickim w USA, członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, koordynatorem akcji w obronie tradycyjnego modelu małżeństwa w USA. Jeżdżąc po całym ...   ( Pozostało znaków: 5367 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186246   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Krakowski homosmok zagrożeniem społecznym Foto: Krzysztof Kluza
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku