logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
23

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Homofobiczna i antydemokratyczna LPR

Dodano: 03.05.2004, Aktualizacja: 03.05.2004

Czytelnicy i czytelniczki "Innej Strony" mogli na bieżąco śledzić kolejne etapy wielkiej krakowskiej batalii o zgodę różnych Ważnych Instancji na zorganizowanie naszych Dni Kultury Lesbijek i Gejów. W czasie tej batalii zostałem zaproszony do Radia Kraków na debatę m.in. z udziałem Tomka Szypuły, ojca Józefa Augustyna oraz radnego LPR, Macieja Twaroga. W czasie wspomnianej rozmowy w radio nie usłyszałem w zasadzie niczego nowego, ot zwykłe dla LPR ksenofobiczne, szowinistyczne, agresywne hasła o tym, że homoseksualiści nie pasują do wizerunku Polski "wielkiej i katolickiej" i samym swoim istnieniem - cytuję - "bezczelnie obdzierają Polskę z jej chrześcijańskiej tradycji". Moją szczególną uwagę zwrócił fakt, że radny Twaróg wychodząc że studia podał rękę wyłącznie ojcu Augustynowi, w naszą stronę, czyli w stronę Tomka i moją, okropnych dewiantów, nawet nie spojrzał...

Czytelnicy i czytelniczki "Innej Strony" mogli na bieżąco śledzić kolejne etapy wielkiej krakowskiej batalii o zgodę różnych Ważnych Instancji na zorganizowanie naszych Dni Kultury Lesbijek i Gejów. W czasie tej batalii zostałem zaproszony do Radia Kraków na debatę m.in. z udziałem Tomka Szypuły, ojca Józefa Augustyna oraz radnego LPR, Macieja Twaroga. Temu ostatniemu i reprezentowanej przez niego partii chciałbym poświęcić słów kilka. Radny Twaróg zasłynął próbą wręczenia senator Szyszkowskiej miotły, jest także jednym z liderów homofobicznej akcji LPR pod hasłem "Wykopmy homoseksualizm z Krakowa". W czasie wspomnianej rozmowy w radio nie usłyszałem w zasadzie niczego nowego, ot zwykłe dla LPR ksenofobiczne, szowinistyczne, agresywne hasła o tym, że homoseksualiści nie pasują do wizerunku Polski "wielkiej i katolickiej" i samym swoim istnieniem - cytuję - "bezczelnie obdzierają Polskę z jej chrześcijańskiej tradycji". Moją szczególną uwagę zwrócił fakt, że radny Twaróg wychodząc że studia podał r...   ( Pozostało znaków: 4280 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186244   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku