logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
11

Awantura o festiwal Kultura dla Tolerancji w Krakowie

Wywiad z Tomaszem Szypułą - współorganizatorem

Dodano: 22.04.2004, Aktualizacja: 22.04.2004

W Krakowie rozkręca się histeria wokół organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii festiwalu "Kultura dla Tolerancji". W lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł, sugerujący, że impreza miała być prowokacją, ponieważ przemarsz ulicami miasta zaplanowano w dniu, w którym odbywa się procesja św. Stanisława. W całym tym zgiełku trudno wyłuskać ziarno prawdy, bo - jak zwykle - w powodzi dziennikarskich lamentów, oskarżeń, domysłów i pomówień zabrakło rzetelnej informacji. Dlatego poprosiliśmy o rozmowę rzecznika Prasowego KPH Kraków Tomasza Szypułę...

W Krakowie rozkręca się histeria wokół organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii festiwalu "Kultura dla Tolerancji". W lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł, sugerujący, że impreza miała być prowokacją, ponieważ przemarsz ulicami miasta zaplanowano w dniu, w którym odbywa się procesja św. Stanisława. Podobne doniesienia ukazały się na łamach innych gazet, a dziennik Rzeczpospolita opublikował dramatyczny w tonie komentarz na nutę "szargają wszystkie świętości". W całym tym zgiełku trudno wyłuskać ziarno prawdy, bo - jak zwykle - w powodzi dziennikarskich lamentów, oskarżeń, domysłów i pomówień zabrakło rzetelnej informacji. Dlatego poprosiliśmy o rozmowę rzecznika Prasowego KPH Kraków Tomasza Szypułę. IS: Wiadomość o planach zorganizowania w Krakowie festiwalu gejowsko-lesbijskiego wywołała burzę, która pociągnęła za sobą pierwsze ofiary w postaci konsekwencji służbowych, wyciągniętych wobec pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapadły represyjne decyzje Urzędu Miasta wobec instytucji kulturalnych, które zdecydowały się na współpracę z Wami. Doszło do ulicznych protestów katolickich fundamentalistów sprzymierzonych z Ligą Polskich Rodzin i Młodzieżą Wszechpolską. Czy możesz wyjaśnić skąd wzięło się hasło "prowokacja" rzucone przez Gazetę Wyborczą? Tomasz Szypuła: Nie zamierzaliśmy nikogo prowokować, wręcz przeciwnie. Chcieliśmy zaproponować cykl wydarzeń ...   ( Pozostało znaków: 6001 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186238   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Awantura o festiwal Kultura dla Tolerancji w Krakowie Tomasz Szypuła
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku