logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
19

Opowiadanie: Błysk

...każdy ma swojego anioła...

Dodano: 01.04.2004, Aktualizacja: 01.04.2004

Był sam w domu. Po wyjściu z toalety skierował się ku drzwiom własnego pokoju, jednak coś go zaniepokoiło. Przez dziurkę od klucza na korytarz wpadał jasny snop światła. Scarf nie przypominał sobie by w pokoju zostawił zapaloną lampkę. Po otwarciu drzwi okazało się, że cały pokój lśni niesamowitym blaskiem. Stanęło mu serce, kiedy zobaczył, że w pokoju ktoś jest. Leżał na łóżku, to od niego bił ten blask. Mrużąc oczy spostrzegł, że było to stworzenie płci raczej męskiej. Nie wiedział, co ma robić...

Promień słońca spadł na jego twarz. Zdziwił się, była zima, słońce rzadko zaglądało w te strony o tej porze roku. Dni były wtedy krótkie, wieczory długie, sprzyjały rozmyślaniom. Szukał tematu na nowe opowiadanie. Sięgał pamięcią do własnych i cudzych doświadczeń, do zdarzeń, jakie miały miejsce wokół niego. Jego życie byłoby dobrym scenariuszem, ale obawiał się, że niektóre fragmenty by po prostu nie przeszły przez cenzurę, jaką sobie narzucił. Niektóre fragmentu były zbyt "prawdziwe", innych się wstydził, o innych najchętniej by zapomniał. Kilka wątków jednak pasowało do tego utworu, pozostawało tylko odpowiednio je wkomponować w nieistniejący jeszcze szkielet całej pracy. Włączył, więc BBC PRIME, a swój notatnik i flamaster odłożył na stolik obok. Pośród szkolnych podręczników, szary notatnik nie wzbudzał niczyjego zainteresowania, np. matki czy braci, którzy nader chętnie lustrowali zawartość jego pokoju. Nie było to jednak wielu poszlak świadczących o homoseksualizmie jego mieszkańca, zwykły pokój wyrośniętego nastolatka, prawie dorosłej osoby. Z ważniejszych przedmiotów, jakie mogły skrywać tę tajemnicę to komputer, gdzie znajdowała się cała branżowa korespondencja, ale nikt nie miał do niej dostępu, oraz kominek, gdzie lądowały tony papieru z nieudanymi tekstami, np. na język polski czy opowiadania o tematyce gejowskiej. Zawsze istniało ryzyko, że ktoś jednak dostanie się do korespondencji lub, że kartki nie spalą się do końca. Ryzyko stało się częścią jego życia, przywykł do niego, traktował je jako naturalną część swojego życia, taką jak oddychanie czy pocałunki z ukochanym. W końcu wyłączył telewizor i poszedł spać, jednak długo męczyły go przeróżne myśli. Nadszedł piątek. Ostatni dzień szkoły przed dwutygodniowymi feriami. Nic nie zapowiadało, że ten dzień pozostanie w pamięci Scarf'a na całe życie i pewnie o jeden dzień dłużej. Zwykły, szary, zimowy dzień, kiedy rano nie chce się wstać mimo próśb i gróźb ze strony budzika, matki i samego siebie. W końcu w ostatniej chwili dotarł do szkoły, siedem lekcji zdawało się nie mieć końca. Miało to też swoje dobre strony. Mógł do woli rozmawiać z Pepe. Łączyło ich więcej niż tylko znajomość. Scarf znalazł w nim prawdziwego przyjaciela, razem przeżyli coś, co połączyło ich w specjalny sposób. Obaj doznali zawodu miłosnego. Pepe wiedział, że Scarf jest gejem, dowiedział się o tym jako jeden z pierwszych. Przyjął to wspaniale, zdawał się zrozumieć, że homoseksualizm nie jest czymś złym czy chorym. Za to Scarf bardzo się do niego przywiązał, zwierzał mu się ze swego bólu po koszu od Jusisa. Pepe doskonale go rozumiał, sam niedługo potem przeżył coś w stosunku do swojej koleżanki, którą bardzo kochał. Lekcje w końcu się skończyły. P...   ( Pozostało znaków: 11754 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186232   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku