logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
48

Czy polska młodzież jest tolerancyjna?

Opinie uczniów jednego liceów

Dodano: 31.03.2004, Aktualizacja: 31.03.2004

Jaki jest stosunek młodzieży do gejów i lesbijek - zapytaliśmy naszego najmłodszego autora, Łukasza (17) i poprosiliśmy go, by przeprowadził "wywiad środowiskowy" w swoim liceum. Według obiegowej opinii, jedyną nadzieja na poszerzenie obszaru tolerancji obyczajowej w Polsce jest młode pokolenie. Z kolei wyniki badania opinii publicznej, przeprowadzone przez CBOS wykazują, że młodzież powiela stereotypy, uprzedzenia i fobie, przekazywane jej przez dorosłych. Jakie więc nastroje panują w jednym z elitarnych liceów w dużym mieście na południu Polski? Zapraszamy do lektury i do dyskusji..

Jaki jest stosunek nastolatków do gejów i lesbijek w naszym kraju? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie można generalizować. Przede wszystkim należy pamiętać, że wśród nastolatków też są homoseksualiści i najbardziej palącym problemem jest ich traktowanie przez kolegów czy koleżanki. Oficjalnie u nas to zagadnienie nie istnieje, dlatego że trzeba być skrajnym idiotą, albo osobą o ogromnej sile przebicia, żeby się przyznać do swojej odmienności rówieśnikom. Ja należę do tego wąskiego grona i muszę przyznać, że nie żałowałem. Zdaję jednak sprawę, że w innych przypadkach mogłaby to być decyzja katastrofalna w skutkach. Orientacja seksualna nie jest tematem do dyskusji przy kawie, tak jak nie jest nim: owłosienie łonowe, orgazm łechtaczkowy, stosunek analny, wnętrostwo jąder, złoty deszcz, przedwczesny wytrysk, normalny wytrysk, opóźniony wytrysk, włosy pod pachami itd. Nie zgłosiłem się na wychowawczej, aby powiedzieć publicznie: "słuchajcie jestem gejem" - tylko wybrałem grupkę znajomych, którym to zdradziłem. Dlatego nie uważam się za ekshibicjonistę. Nie mniej jednak dowiedziała się o tym po upływie pewnego czasu cała klasa. Paru tych znajomych straciłem. Ale większość została, traktując mnie dalej z taką samą sympatią, może troc...   ( Pozostało znaków: 5356 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186231   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku