logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
43

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Ciemnogród górą!

Dodano: 29.03.2004, Aktualizacja: 29.03.2004

Stało się. Nowym szefem polskiego Kościoła katolickiego został najbardziej zacofany, konserwatywny, wrogi współczesnemu światu biskup w polskim Kościele, abp Józef Michalik, częsty gość Radia Maryja, przyjaciel o. Rydzyka. Poparcie dla linii Radia Maryja świadczy o tym, że nowy Przewodniczący Episkopatu popiera wygłaszane tam stale, w podtekście lub otwartym tekstem, treści antysemickie, nacjonalistyczne, antyeuropejskie i generalnie przerażająco ksenofobiczne. Dla każdego średnio rozgarniętego człowieka populizm prezentowany w audycjach społecznych, a i religijnych także na antenie tego radia jest wstrząsającym przykładem zamkniętej "mowy nienawiści", której tak wiele w polskim dyskursie publicznym...

Stało się. Nowym szefem polskiego Kościoła katolickiego został najbardziej zacofany, konserwatywny, wrogi współczesnemu światu biskup w polskim Kościele, abp Józef Michalik, częsty gość Radia Maryja, przyjaciel o. Rydzyka. Na antenie RM wypowiedział się swego czasu: "Dodatkową wdzięcznością należy objąć Radio Maryja za jego pracę formacyjno-katechetyczną (jest ona bowiem bardzo potrzebna i skuteczna), za wielką szkołę modlitwy, którą prowadzi Radio Maryja, a także za ważne i cenne budzenie podmiotowości w narodzie, wioskach i miastach oraz wśród Polaków, poza granicami kraju (...) Warto więc zrobić wszystko, by Radio Maryja miało stuprocentową tożsamość i poparcie całego Kościoła. Mam świadomość, że trudności będą, ale chcemy mieć je razem - wspólnie." Takie poparcie dla linii Radia Maryja świadczy o tym, że nowy Przewodniczący Episkopatu popiera wygłaszane tam stale, w podtekście...   ( Pozostało znaków: 3820 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186229   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku