logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
5

Czy zezwolić na homozwiązki?

Świętość małżeństwa a ślub Britney Spears

Dodano: 22.03.2004, Aktualizacja: 22.03.2004

Walka o legalizację "homozwiązków" jest globalnym fenomenem przełomu wieków. Pytanie, czy można zezwolić gejom i lesbijkom na zawieranie związków podobnych do małżeństw podzieliła wiele społeczeństw świata. W Stanach Zjednoczonych wojna o "gay marriage" (śluby gejowskie) stała się jednym z tematów prezydenckiej kampanii wyborczej. W Europie gwałtownie topnieje lista krajów w których nie obowiązuje jeszcze ustawowe prawo do partnerstwa homoseksualnego...

Walka o legalizację "homozwiązków" jest globalnym fenomenem przełomu wieków. Pytanie, czy można zezwolić gejom i lesbijkom na zawieranie związków podobnych do małżeństw podzieliła wiele społeczeństw świata. W Stanach Zjednoczonych wojna o "gay marriage" (śluby gejowskie) stała się jednym z tematów prezydenckiej kampanii wyborczej. W Europie gwałtownie topnieje lista krajów w których nie obowiązuje jeszcze ustawowe prawo do partnerstwa homoseksualnego. Kilka dni temu, kiedy w wyniku wyborów zmienił się rząd w katolickiej Hiszpanii, jej nowy premier natychmiast zapowiedział szybkie przedłożenie ustawy stawiającej związki gejów na takich samych podstawach jak małżeństwo Praktyczni Niemcy stworzyli nowe i niezwykle popularne słowo "Homo-Ehe" (małżeństwo homoseksualne). Równouprawnienie mniejszości seksualnych jest wspierane przez Parlament Europejski, Unię Europejską i inne organizacje międzynarodowe. Projekt ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich dyskutowany jest także w polskim parlamencie. A jeszcze w roku 2001 na pytanie "Gazety Polskiej: "Czy dojdzie kiedyś w Polsce do tego, że homoseksualiści będą mogli wz...   ( Pozostało znaków: 4762 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186225   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku