logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
1
17

Księgarnia PWN wycofuje książkę Frondy o homoseksualności

Warto reagować?

Dodano: 25.09.2017, Aktualizacja: 25.09.2017

Księgarnia internetowa PWN zapowiada wycofanie ze swej oferty ebooka "Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań", wydanego przez Frondę. A w książce rozdziały takie, jak "Czy homoseksualizm jest zdrowy?", "homoseksualna rekrutacja" oraz informacje dotyczące tzw. "terapii reparatywnych".

Autorką książki jest Beata Wieczorek, o której nie znajdziemy w internecie informacji - oprócz sugestii, że jest to pseudonim. Z wstępu dowiadujemy się, że książka powstała 5 lat, a autorka jest psychologiem i jej celem był "szeroki, szczegółowy i systematyczny przegląd dotychczasowych badań naukowych dotyczących zjawiska homoseksualizmu (głównie z punktu widzenia psychologii, ale także wielu innych nauk), a dopiero na tej bazie uporządkowanie i analiza dowodów naukowych na poparcie konkurencyjnych hipotez odnoszących się do tego, czym jest homoseksualizm i jak powstaje".

Książka została wydana w tym roku - nakładem wydawnictwa Fronda. "Pierwsza na polskim rynku przekrojowa książka stanowiąca przegląd badań zjawiska homoseksualizmu. Analiza dowodów naukowych na poparcie konkurencyjnych hipotez odnoszących się do tego, czym jest homoseksualizm i jak powstaje" - dowiadujemy się z opisu.
ZOBACZ TEŻ Będą zmiany w encyklopediach? Tylko cześciowo PWN odpowiada "Pracowni Różnorodności"

Czego możemy się dowiedzieć z niej dowiedzieć? Ma ona ponad 800 stron i w spisie treści znajdziemy wszystko: od "przyczyn i terapii homoseksualizmu" - po przemyślenia na temat tęczowych rodzin, czy ruchu LGBT. Te pierwsze autorka nazywa "wielkim eksperymentem społecznym" i zwraca uwagę na badania Marka Regnerusa. Nie brakuje "mitów o prawnej dyskryminacji osób homoseksualnych w Polsce", czy rozdziału o "dyskryminacji osób przeciwstawiających się presji środowisk LGBT". 

"Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań" znajduje się m.in. w ofercie księgarni internetowej PWN, co zauważył jeden z naszych czytelników. "Jak chcecie Państwo być traktowani jako źródło rzetelnej wiedzy naukowej, reklamując takie pozycje?" - zapytał na stronie na Facebooku księgarni, na co ta zareagowała obietnicą usunięcia pozycji ze strony.


"Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi. Rozpoczęliśmy proces usuwania wymienionego ebooka ze strony księgarni. W żadnym razie nie podpisujemy się pod stwierdzeniem, że homoseksualizm jest chorobą i możecie Państwo być pewni, że tego typu publikacje nigdy nie będą przez nas promowane" - odpisało wydawnictwo.

Wysłaliśmy do PWN zapytanie, czy tytuł jest dostępny w tradycyjnych księgarniach naukowych i jeżeli tak to czy w planie jest usunięcie go także i z tej oferty. A Was zachęcamy do dawania nam znać, gdy zauważycie książkę w księgarniach.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Lukasz (?) 03.10.2017 23:55
jest w księgarni uczelnianej Uniwersytetu SWPS.. (była przynajmniej w zeszłym tygodniu).. książka jest porażką, może i na szczęście - bo nie tylko jest homofobiczna (to niestety) ale też jest bardzo bardzo źle napisana - błędy są kuriozalne np.:
1. “Co ciekawe, w Amerykańskim Stowarzyszeniu Psychologów wśród kobiet 9% stanowią lesbijki a 5% jest biseksualnych, wśród mężczyzn 15% psychologów to geje zaś 4% to mężczyźni biseksualni – w sumie 33% psychologów zarejestrowanych w APA jest homo lub Biseksualnych!” (aż niewiarygodne...)
2. “Gdyby homoseksualizm miał podstawę genetyczną, różnice ilościowe i jakościowe (odsetek w różnych kulturach) na całej kuli ziemskiej nie powinny mieć miejsca, a jest odwrotnie – występowanie homoseksualizmu jest i było zróżnicowane.” - podobnie jak kolor włosów… czy skóry, wzrost, skłonność do chorób lub odporność na nie, czy cechy charakteru przypisywane konkretnym narodowościom… dla rozrywki proponuję zamienić słowo “homoseksualizm” w cytowanym zdaniu na “bycie blondynem”.
3. “Homoseksualne zachowania udokumentowano jedynie u 450 spośród ponad 8,7 mln gatunków zwierząt.” Hmm… 8,7 mln gatunków zwierząt to dużo… bardzo dużo, na tym tle 450 to chyba rzeczywiście mało… Tylko, że do tych 8,7 mln gatunków należą gąbki, dżdżownice, jamochłony, ślimaki, mrówki, patyczaki i pszczoły i wiele innych organizmów rozmnażających się przez pączkowanie i przez partenogenezę, olbrzymia liczba gatunków zwierząt obojnaczych i owadów społecznych, a opis ich życia - także płciowego kompletnie wymyka się kategoriom stosowanym u ludzi. Ale najlepsze jest to, że 8,7 mln gatunków zwierząt to liczba hipotetyczna, ciągle nieodkryta, wyliczona statystycznie - w centralnych bazach danych opisanych i skatalogowanych jest niecałe 1,3 mln. Trudno opisać zachowania seksualne u zwierząt, które nie zostały jeszcze odkryte, prawda?
A jeśli chodzi o dyskusję czy można zakazywać sprzedaży? Myślę, że tak bo problemem nie jest to, że jest nienaukowa, ale że jest homofobiczna - propaguje treści nieprawdziwe, które są naukowo udowodnione jako szkodliwe, przedstawia fałszywy - wyłącznie negatywny - obraz, grupy ludzi, którzy i tak spotykają się z hejtem i dyskryminacją. Jeśli domagamy się żeby była wycofywana - to właśnie za hejt, który szerzy..
ser (?) 28.09.2017 9:23
pwn ale demokracja i wolność słowa pogratulować
Racjonalista (?) 27.09.2017 15:59
No to faktycznie wolność mamy, nie przepadam za Frondą ale niby dlaczego książka ma być nie wydana bo nie wpisuje się w tzw. "nowoczesność" czy poprawność polityczną. Bardzo nie ładnie, tym bardziej, że trzeba jednak myśleć samodzielnie a nie to co powie klerykalna Fronda czy lewacka ideologia LGBT i samemu wciągać wnioski.
Jędzowata Jędza (?) 26.09.2017 17:46
A poza tym kasa... Liczy się tylko kasa, żeby sprzedać produkt, nawet jeśli tym produktem będą krowie placki. Obserwując to wszystko, w którą stronę zmierza coraz bardziej fanatyczna i zidiociała ludzkość, nie mam nic przeciwko malutkiej asteroidzie i jej uderzeniu.
nakomin (?) 26.09.2017 11:44
Jędzowata Jędza:
Ciekawe, czy gdybym napisała książkę, z milionem dowodów, że Ziemia jest płaska, z przemyśleniami na temat Kopernika (negatywnymi) i nazwałabym to "konkurencyjnymi badaniami", to czy w wydawnictwie też nikt by nie "zauważył". A dodam, że nie brakuje ludzi napalonych na różnego rodzaju teorie spiskowe, którzy uważają teorię płaskiej Ziemi za fakt.


Najprawdopodobniej tak. W dużych sklepach internetowych nikt nie wprowadza ręcznie każdego produktu, to się wszystko dzieje automatycznie, pomiędzy bazami danych. Wiem, bo pracuję w dużym sklepie internetowym.
Sanacja (?) 26.09.2017 11:21
Zyjemy w czasach, gdy nauka, wiedza I interest sa opluwane, a ignorancje, antyintelektualizm I wyczucie tryumfuje. Smutne to czasy, gdy glupota panuje. To smutne, ze ta ksiazka chce udawac merytokratyczna
shingao (31) Szczecin 26.09.2017 10:52
Jędzowata Jędza:
Ciekawe, czy gdybym napisała książkę, z milionem dowodów, że Ziemia jest płaska, z przemyśleniami na temat Kopernika (negatywnymi) i nazwałabym to "konkurencyjnymi badaniami", to czy w wydawnictwie też nikt by nie "zauważył". (...)


W Empiku na dziale Nauka można znaleźć książki o horoskopach, senniki i leczenie raka wit. C Zięby.
Eiwar (?) 26.09.2017 10:52
Jędzowata Jędza:
Ciekawe, czy gdybym napisała książkę, z milionem dowodów, że Ziemia jest płaska, z przemyśleniami na temat Kopernika (negatywnymi) i nazwałabym to "konkurencyjnymi badaniami", to czy w wydawnictwie też nikt by nie "zauważył". A dodam, że nie brakuje ludzi napalonych na różnego rodzaju teorie spiskowe, którzy uważają teorię płaskiej Ziemi za fakt.


Coś tego typu naprawdę mogłoby się udać (abstrahując od tego, że Kopernik nie miał nic wspólnego z argumentacją na temat kulistości ziemi); znam profesora, który obronił się pracą, w której krytykował teorię Einsteina - recenzenci doszli do wniosku, że sama praca jako taka jest bezwartościowa, ale może wywołać korzystne ożywienie w nauce.
Jędzowata Jędza (?) 26.09.2017 6:49
Ciekawe, czy gdybym napisała książkę, z milionem dowodów, że Ziemia jest płaska, z przemyśleniami na temat Kopernika (negatywnymi) i nazwałabym to "konkurencyjnymi badaniami", to czy w wydawnictwie też nikt by nie "zauważył". A dodam, że nie brakuje ludzi napalonych na różnego rodzaju teorie spiskowe, którzy uważają teorię płaskiej Ziemi za fakt.
vraios (25) Rzeszów 26.09.2017 2:04
wg Frondy jesteśmy mieszkańcami miasta Inferno. Po wejściu do unii nastąpił tydzień koguta - populacja homoseksualistów zwiększyła się. Następnie wielki wódz zrekrutował homoseksualistów do swojej armii, po czym zaatakował bramy Zamku Świętej Frondy, stojącej na straży ładu i moralności.

oni tak widzą świat.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku