logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
33
25

Karol Socha z PiSu: homoseksualizm to dewiacja

Pride Week solą w oku prawicy

Dodano: 20.09.2017, Aktualizacja: 20.09.2017

W niedzielę ruszył Poznań Pride Week, którego zwieńczeniem będzie sobotni Marsz Równości. W tym samym czasie odbędzie się również alternatywna impreza, Poznań Prayer Week. Młodzi katolicy zapowiadają, że będą się modlić za uczestników Poznań Pride Week. A do tego doszedł głos młodego polityk PiS z Poznania, Karola Sochy, który bez ogródek mówi: "Homoseksualizm to jest dewiacja i nie powinno nam zależeć na tym, by promować takie hasła".

W "Otwartej Antenie" Telewizji WTK, w związku z odbywającym się w Poznaniu Pride Weekiem, odbyła się dyskusja na temat społeczności LGBT. Wśród zaproszonych gości był Karol Socha, młody i "ambitny" polityk Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczącym Forum Młodych PiS w Poznaniu.

"To jest dewiacja i nie powinno nam zależeć na tym, by promować takie hasła. Wręcz przeciwnie. Trzeba promować rodzinę i tradycyjne wartości" - mówił na antenie polityk.Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall odpowiedział mu: "Powiedział pan dużo negatywnych rzeczy, ale taką, która zwróciła moją uwagę jest to, że jakieś złe rzeczy dzieją się rzekomo w Europie Zachodniej po tym, jak państwa legalizują małżeństwa jednopłciowe. To nie jest prawda. W każdym z państw, w którym zaakceptowano małżeństwa jednopłciowe, poziom akceptacji wzrastał".

W podobnym tonie wypowiada się Bogdan Fraytag ze Związku Patriotycznego Wierni Polsce: "To jest tydzień wstydu dla Poznania, a pan Jaśkowiak jest przedstawicielem lewactwa, które próbuje zniszczyć wartości narodowe, moralność naszego narodu oraz wiarę katolicką".

Również radny PiS Jan Sulanowski nie jest ukontentowany Pride Weekiem w Poznaniu: "Uważam promowanie dewiacji za rzecz niewłaściwą. Dewiację rozumiem oczywiście jako odstępstwo od normy, a to co jest normalne to związki heteroseksualne".

Taki głosy w debacie publicznej staje się codziennością w Polsce. Na szczęście Poznań zdaje się być stolicą równości i tolerancji. W Marszu Równości pójdzie m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.  

"Prezydent uważa, że wszyscy ludzie się równi i mają takie samo prawo do manifestowania swojej tożsamości, wyznania, orientacji seksualnej czy światopoglądu" - tłumaczy Hanna Surma, rzeczniczka Jacka Jaśkowiaka.


Przypomnijmy, że Poznań Pride Week ruszył 17 września. W programie m.in. tęczowy przejazd rowerowy, mnóstwo warsztatów, spotkań, imprez i przedpremierowych pokazów filmowych. A 23 września - Marsz Równości!

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bartekkamil (27) Warszawa 24.09.2017 8:31
nie jestem zwolennikiem kolorowych marszów i parad lgbt, bo moim zdaniem w taki sposób tylko zniechęcamy do siebie resztę narodu, natomiast dla mnie prawdziwą dewiacją jest hipokryzja prawicy i tzw środowisk katolickich, które tak często oceniają co jest dewiacją a co nie, tylko same nie widzą swoich występków, bo wg nich człowiek który pije i bije żonę i dzieci jest ok, bo co niedziela jest w kościele i chodzi do spowiedzi, to, że pani pawłowicz obraża wszystko i wszystkich też jest ok, bo ona jest profesorem i do tego z pisu, to znaczy że się zna, to że księża łamią celibat też jest ok, bo się o tym nie mówi czyli nie ma problemu, to że kler bogaci się na ofiarnych owieczkach też jest ok, no z czegoś muszą żyć, ale ruch lgbt to wg nich zło i dewiacja, każdy widzi postępowanie innych, tylko nie swoje.
Rozsądny (?) 22.09.2017 9:26
don_diego44:
@shingao
Rozkradanie kasy państwa za poprzednich rządów- to był dopiero kataklizm.

Masz rację .
shingao (31) Szczecin 21.09.2017 20:21
brachiocephalicus:
(...) Z samego tylko biologicznego punktu widzenia homoseksualizm nie jest normą, gdyż każdy gatunek dąży w założeniu do osiągnięcia tzw. sukcesu reprodukcyjnego.


Każdy gatunek dąży do przetrwania. A są sytuacje kiedy posiadanie potomstwa utrudnia przetrwanie. Przykładowo posiadanie potomstwa, gdy ilość pożywienia jest mocno ograniczona jest nieracjonalne. Gdy samica ma problem z wyżywieniem samej siebie, to nierozsądne jest aby zachodziła w ciążę. W Afryce są psowate, których stada złożone są z samych samic oraz potomstwa. W ciążę zachodzi wyłącznie liderka, a pozostałe samice pomagają zajmować się jej dziećmi. To dobry przykład na to, że nie każdy musi mieć potomstwo, aby stado przetrwało. W takim ujęciu homoseksualizm nie zagraża przetrwaniu gatunku.
don_diego44 (52) Tychy 21.09.2017 17:27
@shingao
A co ja mogę za to ,że mi się podoba dobra zmiana. . Jeżeli ocenia się obecnych rządzących ,to zazwyczaj porównuje się ich do poprzedników i jest to oczywiste.
Moonsugarine (23) Rzeszów 21.09.2017 14:03
Dewiacja nie jest milosc do osob tej samej plci, jest nia nienawisc do wszystkiego i wszystkich, ktorzy nie wpisuja sie w obraz 'idealnego' katoprawackiego panstwa.
Czlonkowie PiSu, ONRu i innego tego scierwa ujadaja jak kundle, ale ich zalosne szczekanie nie zagluszy faktu, ze normalni, myslacy, Polacy coraz bardziej otwieraja sie na LGBT i nie widza w naszym srodowisku zagrozenia. Nienawisc wobec jakiejkolwiek innosci jest zarezerwowana tylko dla tych biednych, wypaczonych katolicko - prawicowym praniem mozgu ludzikow, ktorzy nie potrafia myslec samodzielnie.
Jędzowata Jędza (?) 21.09.2017 13:53
Tyle się mówi o rozmnażaniu, o niżach demograficznych... Ale zapominamy o tym, że owszem, kiedyś rodziło się po 8-10 dzieci w rodzinie, ale też sporo z nich umierało. Przykładowo moja chłopska praprababcia urodziła 9 dzieci, ale do dorosłości przeżyło 5. Choroby, brak higieny, niedożywienie i te sprawy. A homo byli zawsze. Tylko że dawniej chowali się po klasztorach (sic!).
herezja (?) 21.09.2017 12:24


To, że jakieś zjawisko występuje w przyrodzie wśród ludzi i zwierząt w jakimś procencie nie świadczy o jego naturalności. Defekty genetyczne też dotykają zarówno świat zwierząt jak i ludzi a są anomalią, aberracją jak sama genetyka określa. Z samego tylko biologicznego punktu widzenia homoseksualizm nie jest normą, gdyż każdy gatunek dąży w założeniu do osiągnięcia tzw. sukcesu reprodukcyjnego.


Głupoty gadasz. Nie jest nigdzie, ale to nigdzie powiedziane że tak został zbudowany świat, że każdy jeden przedstawiciel gatunku, musi dążyć do reprodukcji. Cały gatunek owszem. Bo jest różnica między gatunkiem ( wszystkimi ludźmi) a pojedynczą jednostką. Takie jednostki w świecie zwierząt też mają swoją rolę i nie należy jej bagatelizować, bo po to powstały. Jak hieny zmieniają płeć, właśnie po to by utrzymać stado, przetrwać, to też będziesz gadał bzdury o aberracji? Zamiast dać homo spokój, najlepiej wysyłać ich na terapie, na pewno pójdą do pracy i przyczynią się do wzrostu PKB. I zamiast oni łożyć w podatkach na Twoje dzieci, Ty łożysz na nich, bo mają zwolnienia lekarskie z powodu ciężkiej depresji, albo po prostu nie pracują, albo mają dość i wyjeżdżają, wtedy ten zakichany rząd też ich pieniędzy nie powącha.
i tyle (?) 21.09.2017 12:11
Pride week jest i u mnie solą w oku, mimo że jestem LGBT, dokładnie ts. A wszystko przez feralny plakat. Nie wiem, najwidoczniej stone wall nie rozumie że osoba ts, raczej nie chce być kojarzona z transwestytą. Podejrzewam, że w tym plakacie nie ma też nic o lesbijkach, czy osobach bi, czy gejach. Za to dużo jest o kryptogejach, którzy wybierają panów w spódnicy.
brachiocephalicus (26) Katowice 21.09.2017 12:02
rezzy:
W takiej sytuacji powiedziałbym, że w przeciwieństwie do religii, homoseksualizm występuje wśród rozmaitych gatunków zwierząt. Konia z rzędem, który wskaże choć jeden poza ludźmi, który odmawia paciorek... To tak w kontraście co jest bardziej naturalne: homoseksualizm czy religia.

Tak czy inaczej to nie ważne. Z takimi ludźmi i tak nie ma sensu polemizować. Logika i racjonalne argumenty i tak do nich nie trafiają. W ogóle mam wrażenie, że do mało kogo trafiają racjonalne argumenty. Najlepsze zdają się być te, które wywołują emocje, a najlepiej złość.


To, że jakieś zjawisko występuje w przyrodzie wśród ludzi i zwierząt w jakimś procencie nie świadczy o jego naturalności. Defekty genetyczne też dotykają zarówno świat zwierząt jak i ludzi a są anomalią, aberracją jak sama genetyka określa. Z samego tylko biologicznego punktu widzenia homoseksualizm nie jest normą, gdyż każdy gatunek dąży w założeniu do osiągnięcia tzw. sukcesu reprodukcyjnego.
swierzbwuszach (?) 21.09.2017 8:15
Wczoraj przeszlam przez niemalze cale centrum Poznania, generalnie od Malty do Teatralki. I gdyby nie to, ze wlasnie tu przeczytalam, ze w Poz jest Pride to bym sie w ogole nie domyslila. Nic, nigdzie. Nawet jednej teczowej flagi. Mialam przyjemnosc mieszkac w wielu innych krajach. Jak gdzie indziej jest Pride to nie da sie tego nie zauwazyc.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Karol Socha z PiSu: homoseksualizm to dewiacja Fot. za: http://wtkplay.pl/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku