logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
32
5

Nagonka na gejów w Iranie

30 osób w więzieniu

Dodano: 25.04.2017, Aktualizacja: 26.04.2017

Ponad 30 mężczyzn zostało zatrzymany i oskarżonych o sodomię w Iranie, przebywają teraz w więzieniu, gdzie poddawani są badaniom i przesłuchiwani, a następnie osądzeni. Wszystko działo się podczas imprezy w prywatnym mieszkaniu na prowincji Esfahan. Policja, złożona z ekstremistów religijnych w Iranie, w zeszłym tygodniu zorganizowała atak. Rodziny zostały poinformowane o oskarżeniach – sodomia, spożywanie alkoholu oraz narkotyków.

Interwencję w tej sprawie prowadzi organizacja „Iranian Railroad for Queer Refugees” i kanadyjskie organizacje pozarządowe. Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych, policja wkroczyła do mieszkania, zaatakowała gości, biła ich i kopała. Wszystkich aresztowała. Mężczyźni są w wieku między 16 a 30 lat. Przebywają w więzieniu.

Części mężczyzn udało się uciec, stąd informacja przedostała się do organizacji LGBT i mediów w Europie. Na stronie IRQR podaje się, że nie wszyscy mężczyźni byli homoseksualni.

Sytuacja spowodowała stres i niepewność wśród irańskiej społeczność LGBT. Aresztowani mężczyźni mieli dostać kartki, na których mieli napisać imiona i nazwiska innych gejów i lesbijek w regionie. Za akty homoseksualne w Iranie grozi nawet kara śmierci.

Okaż swój sprzeciw wobec bestialskich tortur - namawia Kampania Przeciw Homofobii – wyślij maila do Ambasadora Iranu w Polsce,  Ramina Mehmanparas na adres: secretary@iranemb.pl. Wzór maila można znaleźć tu.

Kontakty homoseksualne w Iranie są zakazane, co wynika z faktu, że prawo kraju opiera się na szariacie. Te rozumiane są jako jeden z najcięższych grzechów, za które grozi kara śmierci. Szacuje się, że od 1979 do 2000 roku wykonano ok. 4 tysięcy egzekucji gejów. Aktualnie częściej stosuje się kary grzywny, publicznej chłosty czy więzienie. Głośno było o egzekucji młodych chłopców, Mahmuda Asgariego i Ajaza Marhoniego w 2005 roku, którzy po czternastomiesięcznym więzieniu i chłoście (288 razy!) przyznali się do winy. Zostali publicznie powieszeni. Od tamtego czasu presja organizacji międzynarodowych doprowadziła do wstrzymania egzekucji.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Daf"ThePig"Miscavige (?) 26.04.2017 16:20
modlitwa geja(ateisty) w intencji ofiar prześladowań (osób wyznania islamskiego) i wstawiennictwo przeciw egzekucji kilku tysięcy osób LGBT... różni są wyznawcy i różne są interpretacje Koranu-tak samo jak naszej Biblii...

swoją drogą-jeśli ktoś psioczy na szariat, niech się zastanowi czemu w naszych szkołach tak zawzięcie wychwala się wychowanie w starożytnej Grecji... niewiele różni Europejczyków(Chrześcijan) i wyznawców Islamu z innych krajów... nienawiść i przemoc są zawsze w cenie... zwłaszcza wobec OBCYCH...
pol-bel (?) 26.04.2017 9:54
Nie ma szans na zmianę mentalności i integracje muzułmanów. Koran wyraźnie na to nie zezwala. Wyjaśnił to doskonale król Maroka, Hassan II w TV francuskiej na początku lat '90. Ale inwazja wyznawców islamu wciąż rośnie, a wraz z nią rosną żądania wprowadzenia w Europie prawa "boskiego" - szariatu. Poznałem 14-letniego Belga, którego muzułmańscy koledzy szkolni dotkliwie pobili za homoseksualizm (spędził 2 miesiące w szpitalu). Pobitego usiłowali utopić w Mozie.
Mam lęk wysokości, więc nie mam ochoty na naukę swobodnego spadania z wieżowca. A to właśnie proponuje nam szariat.
Trudno mi pojąć dlaczego Biedroń, Śmiszek, Jej Perfekcyjność i Legierski domagają się przyjmowania muzułmanów. Czyżby nie docierały do nich wiadomości o wydarzeniach w Zachodniej Europie? Homoseksualistów musimy przyjmować - tu pełna zgoda - lecz młodzi heteroseksualiści, którzy wciąż do nas przybywają, powinni pracować i chronić u siebie swe dzieci i kobiety. Oddawanie terytoriów i rodzin ekstremistom, to potworny błąd. Zasiedlanie Europy ludźmi gotowymi zabijać, aby żyć po śmierci w burdelu pełnym hurys, to zbrodnia przeciwko ludzkości.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 25.04.2017 22:57
Nic nowego... "Hiacynt" w wersji hard.
shingao (31) Szczecin 25.04.2017 22:45
Tragiczne jest to, że powinniśmy modlić się o to, aby ta religijna dyktatura w Iranie w najbliższym czasie nie upadła. Przykład Husajna w Iraku, Kadafiego w Libii i al-Asada w Syrii pokazuje, że lepsza stabilna i przewidywalna dyktatura (najlepiej świecka) niż anarchia. Nie było by dziś Państwa Islamskiego, gdyby Amerykanie nie napadli na Irak. ISIS mogło powstać bo władze Irackie i Syryjskie były osłabione. Rozszerzenie destabilizacji na Iran, to jeszcze większy kryzys uchodźczy w Europie i kolejne tereny, które zajmie ISIS.
KEPTN (26) Żuromin 25.04.2017 22:36
Co to się dzieje... Masakra.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nagonka na gejów w Iranie Fot. Joppea na: https://joopea.info/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku