logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
76
1
1

Krakowskie spotkanie z autorką książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

Zapraszamy!

Dodano: 25.03.2016, Aktualizacja: 25.03.2016

Wystarczyły dwa tygodnie, by książka Marty Abramowicz,"Zakonnice odchodzą po cichu", osiągnęła kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy nakładu i zdobyła szczyty list bestsellerów dużych sieci księgarskich. W niedzielę, 3 kwietnia, w Krakowie, odbędzie się współorganizowane przez nasz portal spotkanie z Martą Abramowicz!

Byłe zakonnice nie opowiadają o swoim życiu, nie pojawiają się w mediach, czy więc nie istnieją? Marta Abramowicz postanowiła je odnaleźć i namówić do opowiedzenia o swoim życiu. Z książki "Zakonnice odchodzą po cichu" wyłania się niezwykły obraz różnorodnych kobiet, różnych historii, różnych miłości - w tym także jednopłciowej. Dlaczego zakonnice odchodzą z zakonów? "Odchodzą, bo kiedy szły do zakonu wierzyły, że odnajdą tam Boga i będą mogły czynić dobro. A potem okazuje się, że tego dobra czynić nie mogą, a przełożona, w której mają widzieć wolę Boską nakazuje im rzeczy sprzeczne z ich sumieniem. Przestają więc widzieć sens życia zakonnego. Często zajmuje im kilka lat, żeby na nowo ułożyć sobie relację z Bogiem, odnaleźć się na nowo w świecie. Otoczenie im tego nie ułatwia, bo rzadko kiedy chce je zrozumieć" - mówiła w rozmowie z naszym portalem autorka książki.
ZOBACZ TEŻ Zakonnic lesbijek jest całkiem sporo Rozmowa z Martą Abramowicz, autorką książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

W niedzielę, 3 kwietnia (godz. 17.00) w krakowskiej Spółdzielni "Ogniwo" (ul. Paulińska 28) odbędzie się spotkanie z Martą Abramowicz. Spotkanie poprowadzi dziennikarka, historyczka specjalizująca się w historii Kościoła, działaczka społeczna i trenerka antydyskryminacyjna, Anna Makówka-Kwapisiewicz.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
matkoziemio (?) 15.04.2016 18:32
Przegapiłam i tak mi z tym źle. Autorkę uwielbiam!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Zakonnice odchodzą po cichu Zakonnice odchodzą po cichu Zakonnice odchodzą po cichu Zakonnice odchodzą po cichu
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku