Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 06.10.2014, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

"Zaskakujący sojusznik w konserwatywnej Polsce"

Podziel się Tweetnij Skomentuj (9)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (9)

Media LGBT o Michalczewskim

"To ci dopiero niespodzianka. Oto w kraju, w którym nawet najwięksi optymiści stracili wiarę, że kiedykolwiek pojawi się choćby wychowanie seksualne w szkołach, nie mówiąc o prawie do aborcji, na lidera postępowych poglądów wyrósł bokser" - napisał o Dariuszu Michalczewskim w "New York Times" Sławomir Sierakowski. Felietonem o Tigerze zainteresowały się media LGBTQ na całym świecie, które informują ze zdziwieniem: w konserwatywnej Polsce były bokser popiera równość małżeńską i adopcję.

Założyciel i redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" podkreśla w swym tekście, że z jednej strony Michalczewski jest zaskakującym sojusznikiem w walce o prawa gejów i lesbijek, ale z drugiej idealnym do tego kandydatem: "Biały, heteroseksualny, Katolik, bogaty, z sukcesami na koncie i dużą popularnością jest dla konserwatystów bardziej przekonujący niż liberalny intelektualista lub polityk. Typowy młody człowiek, z pogrążonego kryzysem miasta, które nie ma kina, ale ma pięć kościołów, może nie mieć okazji by przeczytać progresywny manifest. Opinia legendarnego boksera, który dorastał w podobnych okolicznościach, może mu jednak dać do myślenia" - zaznacza Sierakowski w felietonie, który od razu podłapały zachodnie media. "Mistrz bokserski popiera w Polsce małżeństwa i adopcję", "Kto dołączył do grona sojuszników LGBT? Polski bokser", "Nowa twarz walki o prawa LGBT w Polsce" - to tylko niektóre z tytułów prasowych. Największe serwisy LGBTQ przypominają też, że nasz kraj jest "konserwatywny", "katolicki" i w "minimalnym stopniu zapewnia ochronę ludziom LGBT". Portale informują, że pary jednopłciowe nie mogą zawierać związków partnerskich (o małżeństwach już nie mówiąc), czy adoptować dzieci.

Media podchwyciły też inny fragment tekstu Sławomira Sierakowskiego - dotyczącego piosenki Marky Marka "No Mercy" o Tigerze właśnie. Dwukrotnie nominowany do Oscara Mark - obecnie bardziej znany jako Wahlberg, w przeszłości nie unikał homofobicznych wypowiedzi. Dziś - podkreśla swoją głęboką religijność i równocześnie wyraża "absolutne" poparcie dla równości małżeńskiej.



"Pięściarz zdobywał tytuły w wadze półciężkiej. Teraz postanowił wystartować w wadze superciężkiej, czyli w walce o prawa mniejszości w Polsce" - podkreśla Sierakowski, dodając, że "Na razie Polska pozostaje krajem, w którym najbardziej aktualna zmiana w prawie obyczajowym to przyznanie kobietom prawa wyborczego w 1918 roku. Trzeba naprawdę mistrza świata, żeby to zmienić".

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (80)
tekken labryska89 soil loca zuberek mazia-83 mrk kierownik2 like_water mamianek
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (9)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Sairan
Wyróżniony 06.10.2014 17:29 SairanT (29) Wrocław
"w konserwatywnej Polsce" zapłakałam lekko, bo to smutna prawda. ;- ;
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
Wyróżniony 06.10.2014 15:48 Nilition
Świetnie ze zagraniczne media sie tym zainteresowały.I miejmy nadzieje ze w Polsce będą zmiany na lepsze :)
cytuj zgłoś 8 0
Ikona
05.09.2015 0:57 marcinekn
mogli by Michalczewskiemu tą planszę poprawić chyba że jest trans? ;)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
07.10.2014 14:15 jagoda_30
Super :)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
06.10.2014 19:11 #Psytulasek
W tym kraju,dopóki jest taki rząd NIC się nie zmieni..
cytuj zgłoś 5 0
Luna
06.10.2014 18:06 Luna dodane przez Facebooka
Milo, mialam podobne podejscie co kolega wyzej, ale pomalu dostrzegam tolarancje wstod polakow, nie jest to co prawda porazajaca liczba
cytuj zgłoś 1 0
Kultura
06.10.2014 18:03 Kultura dodane przez Facebooka
Ale fajnie!
cytuj zgłoś 0 0
Marcin
06.10.2014 17:49 Marcin dodane przez Facebooka
Gratulacje
cytuj zgłoś 4 0
Paweł
06.10.2014 17:01 Paweł dodane przez Facebooka
Dla mnie to było WIELKIE zaskoczenie! On jest za męski na to by być tolerancyjnym, ale widocznie myślę zbyt stereotypowo. Fajnie, że wreszcie ktoś "normalny" wspiera LGBT;)
cytuj zgłoś 7 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
adopcja boks Dariusz Michalczewski Dariusz Michalczewski o prawach LGBT Krytyka Polityczna Mark Wahlberg Media Polityka Polska prawa człowieka równość małżeńska sojusznik Społeczeństwo Sławomir Sierakowski
Powiązane
Obraz Wtorek, 01.02.2022 Kolejne "maile Dworczyka" wyciekły? Do premiera Morawieckiego: szukamy osób krytykujących LGBT Obraz Wtorek, 29.09.2020 Szczygieł o sytuacji LGBT: polska założyła płaszcz z europejskości, teraz się rozrywa, wyłażą bebechy i kiszki Obraz Piątek, 02.08.2019 Krasnodębski: nie ma w Polsce krucjaty przeciwko LGBT Obraz Piątek, 08.02.2019 Czy Biedroń potrafi tylko "szczebiotać" o polityce energetycznej? Obraz Piątek, 24.08.2018 Kochanowski prozą: Biedroń nadchodzi?
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się