W przeddzień warszawskiej Parady Równości,
w piątek 1 czerwca o godz. 12:00, w Sejmie odbędzie debata na temat związków partnerskich.
Debatę otworzą Janusz Palikot, przewodniczący Ruchu Palikota, Yga Kostrzewa, rzeczniczka Lambdy Warszawa oraz Marcin Szczepkowski, rzecznik akcji Miłość Nie Wyklucza. W pierwszej części wezmą udział dwie pary:
Agnieszka i Piotr oraz
Oktawiusz i Hubert, które wystąpiły w nowej kampanii społecznej, mającej premierę 19 maja pt.
"W związku z miłością". W tej części debaty przedstawione zostaną codzienne problemy par, które nie chcą lub nie mogą sformalizować swoich związków. Panel poprowadzą
Yga Kostrzewa i Tomasz Szypuła.W drugim panelu udział wezmą politycy:
Robert Biedroń - wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego RP,
Artur Dunin - poseł PO oraz
Paulina Piechna-Więckiewicz - wiceprzewodnicząca SLD i radna m. st. Warszawy. Omówione zostaną projekty ustaw o związkach partnerskich oraz argumenty za ich wprowadzeniem. Panel poprowadzą:
Mariusz Kurc i Krystian Legierski."Bardzo nam zależy na debacie o związkach partnerskich w przeddzień Parady Równości bo w końcu jest to jeden z jej głównych postulatów. Ta debata będzie inna niż wcześniejsze bo porozmawiamy z parami jedno- i różnopłciową o tym dlaczego uważają, że ta ustawa jest im potrzebna. W drugim panelu przedstawiciele i przedstawicielka trzech partii, które w sumie mają większość w Sejmie i Senacie, odpowiedzą na pytanie jak sprawić, żeby projekty ustaw stały się obowiązującym prawem" - powiedział naszemu portalowi Tomasz Szypuła, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków partnerskich.
Debatę otworzy prezentacja kampanii społecznej "W związku z miłością". Oba panele poprowadzą przedstawiciele Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich. Debata będzie miała charakter otwarty i każdy będzie mógł wziąć w niej udział.
Zgłoszenia (należy podać imię i nazwisko) w celu wyrobienia przepustki sejmowej należy wysłać do 31 maja na adres: rzecznik@miloscniewyklucza.pl.Organizatorzy: Grupa Inicjatywna ds. Związków Partnerskich i Grupa Miłość Nie Wyklucza.
Zapraszamy do Sejmu! ((Sala 14, Budynek G)
O debacie także w dzisiejszych
wiadomościach Radia Queer.pl! Słuchaj o 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00!
Projekty ustaw dostępne są na stronie Sejmu:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-132-2012/$file/7-020-132-2012.pdf
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-235-2012/$file/7-020-235-2012.pdf
Jeśli nam zależy to możemy (każdy) działać na rzecz tej ustawy. Wpływając chociażby na świadomość Polaków, zaczynając od swojego najbliższego, lokalnego środowiska.
Jeśli nie chcemy działać, to chociaż nie zakładajmy z góry, że to się nie uda.
To demotywuje tych co wierzą w tą ustawę. W jej słuszność. Ułatwienia jakie wprowadzi w życie par, żyjących pod jednym dachem ( a w których przypadku nie oznacza to wyłącznie życia we wspólnym mieszkaniu, ale przede wszystkim wspólnego życia)
Mateusz :) jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Pierwsza ustawa porządkuje przede wszystkim kwestie formalne, dosyć znacząco pomijając sprawy związane z wolą kochających się osób - takie jak np. wspólne nazwisko.
Czekamy co dalej.
takze wiedzac to wszystko jest mi bardzo latwo lac na ludzka glupote i z przyjemnoscia obserwowac jak odpowiadajac na bezmyslne ataki wynikajace z kompleksow podaniem reki lub usmiechem - dostaje w zamian tez wyciagnieta reke.....
jesli natomiast srodowiska ho mo beda udupialy takie osoby jak ja, bo "nie kracze jako one" to doprawdy powiadam wam, nie macie prawa domagac sie miejsca dla homo w spoleczenstwie jesli sami nie dajecie miejsca w swoim swiatku dla ludzi innych.