Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Środa, 23.04.2008 17:04

Doda na Marszu Tolerancji?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (14)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (14)

Lista obecności na sobotnim marszu

To nie żart. Dorota Rabczewska bardzo długo rozważała pojawienie się na sobotniej imprezie, jednak plany koncertowe ostatecznie uniemożliwiły gwieździe wizytę w Krakowie.

Niestety Doda nie jest jedyną osobą, której bardzo będzie nam w trakcie Marszu brakowało. W sobotę nie zobaczymy także Roberta Biedronia, Janusza Marchwińskiego ani Jacka Kochanowskiego. Nie będzie również Tomasza Raczka i Marcina Szczygielskiego, z racji obowiązków w telewizji. Nie zobaczymy także redaktorów innych portali "branżowych": Jacka Adlera i Sławomira Starosty.

Okazało się również, że na Marsz nie dotrze pełnomocnik do spraw równości Elżbieta Radziszewska, która po raz kolejny nie wykorzystała szansy by zjednać sobie środowisko LGBT. Nie będzie też posła Janusza Palikota ani Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, co nie jest w sumie wielkim zaskoczeniem.

Zaskoczeniem jest natomiast fakt, że deklarujący ostatnio poparcie dla sprawy praw mniejszości seksualnych (czytaj tutaj) SLD będzie reprezentowane jedynie przez działaczy lokalnej młodzieżówki. Swoją obecnością nie zaszczyci nas Wojciech Olejniczak, Izabela Jaruga-Nowacka (zawsze do tej pory obecna, więc wybaczamy), ani Joanna Senyszyn. Niewiele lepiej prezentują się zresztą niedawni koalicjanci z LiD, którzy jednakże będą reprezentowani przez Wojciecha Filemonowicza i Brygidę Kuźniak.

Redakcja IS oczywiście również tam będzie i poprowadzi relację live. Start w sobotę o 12.00. Wszystkich nieobecnych na Marszu zapraszamy do śledzenia jego przebiegu na żywo!


Idą:
W. Filemonowicz SDPL
B. Kuźniak PD
T. Szypuła KPH
L. Uliasz KPH
K. Tomasik KP
P. Marecki Ha!art
K. Dunin KP
Y. Kostrzewa Lambda

Zarząd Krajowy Zielonych 2004
Młodzieżówka PD - Oranżada
Młodzieżówka SDPL
Młodzieżówka SLD


Nie idą:
R. Biedroń KPH
E. Radziszewska PO
I. Sierakowska SDPL
M. Borowski SDPL
J. Palikot PO
W. Olejniczak SLD
I. Jaruga-Nowacka SLD
J. Senyszyn SLD
J. Majchrowski prezydent Krakowa
H. Bochniarz
J. Kochanowski
J. Marchwiński
T. Raczek
M. Szczygielski
S. Sierakowski KP
J. Adler gaylife.pl
S. Starosta gay.pl
R. Przemyk
Doda


ak

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (14)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
27.04.2008 2:31 zuziak
LUDZIE!!!!!!!!!! POWARIOWALIŚCIE???? Co to za piętnowanie - idą/nie idą?????? Ich prywatna sprawa! Cały świat ma wspierać "biednych, prześladowanych gejów i lesbijki'? Nie róbmy z siebie ofiar.
cytuj zgłoś 0 0
drd
26.04.2008 11:28 drd (46) London / UKelele
liczy sie JAKOŚĆ, a nie ilość (jak mówiła pewna pani sprzedająca "jajeczka od gospodarza" na targu) ];-)>

K. Tomasik i K. Dunin! Uwielbiam tę "parę" - bo maja parę przeć do przodu i mądrze.
cytuj zgłoś 0 0
drd
26.04.2008 11:23 drd (46) London / UKelele
"jakiegos festiwalu kulturalnego"...no wlasnie
bez urazy, ale tym wlasnie moze krakowskie srodowisko rozni sie od "umpa umpa wawki" - dziala "szerzej" w ramach "jakiegos festiwalu kulturalnego".
a "u u wawka" leci do Utopii. I dobrze! Kazdy robi to, co lubi! Pozdrawiam! (jako ex-3mieszczanin, dodam)
cytuj zgłoś 0 0
Jacek Kochanowski
25.04.2008 15:41 Jacek (52) Warszawa/Targówek
Nie, to trochę miał być żart, a wszyscy potraktowali zbyt dosłownie :)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
25.04.2008 2:28 wojtekzk
Ja nie mówię o twoim tekście, a o tekście IS. O megalomanii organizatorów... hmmm... jaśniej nie mogłem :)
cytuj zgłoś 0 0
Jacek Kochanowski
24.04.2008 21:43 Jacek (52) Warszawa/Targówek
Następny się przyczepił... Moja megalomania? Nie zleciłem "IS" pisania tego tekstu :P Czekam na dalsze interesujące uwagi i pomysły :)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
24.04.2008 20:07 wojtekzk
Ty się ciesz, ze się jeszcze Twojej obecności domagają Jacku :D W ogóle jakaś megalomania czy cuś w tym tekście się przejawia...
cytuj zgłoś 0 0
danielszczecin
24.04.2008 19:33 danielszczecin (40) Szczecin
A to,że SLD nie będzie to nie ma co się dziwić bo oni zawsze nasze sprawy omijali:) KPH będzie
cytuj zgłoś 0 0
antarex
23.04.2008 21:25 antarex (55) Essen
Na marszach w Krakowie pojawialiśmy się wtedy, gdy było to niebezpieczne i było mało odważnych. Teraz nie wydaje się nam to konieczne. Tym bardziej, że marsz został zdegradowany do jendego z elementów jakiegos festiwalu kulturalnego.

No i akurat w tym roku dzień przed marszem w Utopii w piątek w Warszawie występuje Irena Jarocka. To impreza pod patronatem Gaylife.pl i będziemy bawili się całą noc. Trudno po zarwanej nocy jechac od razu do Krakowa. A następnej nocy jest Remiza Party w 4clubie w Olsztynie, mamy juz mundury strazy pożarnej... Gaylife.pl to gejowski portal clubbingowy, a nie społeczno-polityczny. Tym niemniej na Paradzie Równości w Warszawie na pewno będziemy i to na platformie ;)
Pozdrawiam ciepło wszystkich, w szczególności Krakowiaków. Jacek Adler. Gaylife.pl
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
23.04.2008 21:01 Mik
B16 nie może mówić o prawach gejów ... bo to jest jakis stary repeć i na dodatek bombowiec z czasów II wojny światowej??? :)
cytuj zgłoś 0 0
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
kraków kultura dla tolerancji marcin szczygielski marsz tolernacji platforma obywatelska polityka robert biedroń tomasz raczek
Powiązane
Obraz Wtorek, 25.09.2012 PO i związki: "Nie wiemy kiedy będzie debata" Obraz Środa, 25.07.2012 "Niegodne uczynki" i "obrzydliwi homoseksualiści" Obraz Środa, 27.06.2012 Seks i polityka u Grodzkiej Obraz Czwartek, 10.11.2011 Posłowie poniżej pasa Obraz Środa, 14.09.2011 Politycy znowu o związkach
Inne tematy
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
"Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim Wtorek, 17.03.2026 "Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności