logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
0
Filmy LGBT

Thelma (2017)

Psychoseksualny thriller o dziewczynie, której przyjazd do Oslo łączy się z odkrywaniem samej siebie

"Thelma", nowy film Joachima Triera, to opowieść o lesbijce, która wyjechała z domu do Oslo, gdzie zaczyna naukę na uniwersytecie. To dla niej tak naprawdę ucieczka od represyjnego domu na wsi, gdzie restrykcyjnie przestrzega się chrześcijańskich zasad postępowania. Jej niespodziewane zachowania, zbiegają się z odkrywaniem swoich fascynacji seksualnych i przygody z Anją. Z czasem odkrywa, że posiada ponadludzkie moce. Kiedy Thelma staje się smutna, zła, poruszony i podniecona, dziwne rzeczy zaczynają się dziać wokół.

Światowa premiera zaplanowana jest na 9 września podczas festiwalu filmowego w Toronto. "Thelma" to produkcja norwesko-szwedzko-duńsko-francuska, zakwalifikowana jako romans sci-fi. Scenariusz napisał sam Trier z Eskil Vogt. W głównych rolach występują: Eili Harboe, Okay Kaya, Ellen Dorrit Petersen i Henrik Rafaelsen. Za muzykę odpowiedzialny jest Ola Fløttum

Joachim Trier urodził się w 1974 roku w Kopenhadze. Dorastał w Norwegii, wychowując się w rodzinie z filmowymi tradycjami. Jego przygoda z filmem rozpoczęła się od kręcenia filmików o tematyce skateboardingu. Jest wykształconym filmowcem - ukończył duński European Film College i brytyjską uczelnię National Film and Television School.

Zwiastun
PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
5/5 (11)

Oryginalny tytuł: Thelma

Reżyseria: Joachim Trier

Występują: Eili Harboe, Okay Kaya, Ellen Dorrit Petersen i Henrik Rafaelsen


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku