Walentynki już wprawdzie za nami, ale z okazji kolejnego słodkiego „święta” przygotowaliśmy ranking dziesięciu najbardziej uroczych i sentymentalnych filmów o tematyce LGBTQ+, jakie powstały. Uważajcie – na bank podniosą Wam poziom cukru we krwi.
„Trik” (1999)
Nie ma słodszego filmu o tematyce queerowej. „Trik” w reżyserii Jima Falla nie zapisał się może w kartach historii kinematografii jako obraz szczególnie pamiętny, ale zasługuje na swój revival i drugie życie. Romantyczna komedia z końca lat 90. opowiada o dwóch facetach, którzy po pierwszej randce szukają miejsca na rozwój wydarzeń. Tego wieczoru szczęście nie będzie im dopisywało, a na drodze bohaterów co chwilę pojawiać będą się kolejne, szalone postacie (w tym Tori Spelling jako zakochana w sobie fag hag oraz Miss Coco Peru jako... Miss Coco Peru).
Film pełen jest feel-goodowego vibe'u, w zabawny sposób traktuje o sile miłości i seksu, dodaje otuchy tym, którzy wciąż szukają swojej drugiej połówki. Ponoć wkrótce doczeka się sequela.
„All Over the Guy” (2001)
Historia to stara jak świat: mężczyzna poznaje mężczyznę, zakochuje się w nim z wzajemnością, ale żaden tego nie przyzna – bo obaj unoszą się dumą. W filmie „All Over the Guy” będzie to olej napędowy wielu komicznych sytuacji. Komedia z Danem Bucatinskym i przegorącym Richardem Ruccolo, podobnie jak „Trik”, jest dziś trochę zapomniana, ale dowcipny scenariusz i sitcomowy szyk montażu nadają jej charakter ponadczasowy. To wartościowa historia o istocie intymności i dwóch pozornie różnych facetach, którym Amor spłatał figla. W obsadzie także gejowskie ikony – Lisa Kudrow, Christina Ricci, Doris Roberts i Andrea Martin.
„Bros” (2022)
Film trochę słodki, a trochę cyniczny, ale wart uwagi. To nie jest rom-com w stylu dwóch poprzednio wymienionych tytułów, a raczej autoironiczna komedia o tym, jak ciężko w gejowskim środowisku o prawdziwą intymność, jak ciężko o monogamię i szczerość. O tym, jak trudno sprostać wymaganiom potencjalnego partnera bez zatracania własnych oczekiwań. Billy Eichner trochę filmowi szkodzi, bo tworzy tu rolę na modłę tego, co ... ( Pozostało znaków: 9093 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.