Pokłosie uchwał anty-LGBT
Kolejne francuskie i niemieckie regiony i miasta zapowiadają zawieszenie współpracy partnerskiej z miastami, w których przyjęte zostały uchwały, deklaracje anty-LGBT. “Dobrze im tak, skończą się wycieczki dla radnych, nie mówiąc już o wstydzie za granicą” - przeczytałam ostatnio gdzieś w Internecie i zaczęłam się zastanawiać: czy to na pewno dobra droga?
WspółpracaSaint-Jean-de-Braye. Przyznajcie się, pewnie część z Was nigdy nie usłyszałaby o tym francuskim mieście, gdyby nie Tuchów, gdzie w maju 2019 roku przyjęto uchwałę anty-LGBT. Chcąc być dokładną, to radni i radne przegłosowali rezolucję dotyczącą “powstrzymania ideologii LGBT+ przez wspólnotę samorządową”, a gmina Tuchów ogłosiła się “wolną od LGBT”. Władze francuskiego Saint-Jean-de-Braye postanowiły zawiesić oficjalną współpracę, aż Tuchów nie wycofa się z homofobicznej uchwały. Współpracę z województwem małopolskim zawiesiła też Dolina Loary. Wszystko wskazuje na to, że niedługo dołączą do nich kolejne francuskie regiony i miasta, Estaires (miasto partnerskie Wielunia), Douchy-les-Mines (Mielec), Lambres-Lez-Douai (Stary Sącz), czy Nogent-sur-Oise (Kraśnik). Ale na liście pojawiają się i miasta niemieckie, jak Stendal (Puławy). To m.in. pokłosie akcji bardzo cenionego przeze mnie serwisu OKO.press, który zaapelował do wszystkich miast partnerskich o zawieszanie lub zrywanie współpracy, przy pozostawieniu jednocześnie możliwości współpracy między obywatelami bez udziału władz.PartnerstwoNa czym polegają “miasta partnerskie”? Na wymianie gospodarczej, kulturalnej, informacyjnej. Na współpracy, wymianach młodzieżowych, szkoleniach, wymianach szkolnych. Co więc oznacza dla mia... ( Pozostało znaków: 5577 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.