logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
102
5
13

Marta Abramowicz: może być inaczej

W sobotę Marsz w Trójmieście

Dodano: 21.05.2015, Aktualizacja: 28.05.2015

Już 30 maja, pod hasłem "Jesteśmy rodziną", ulicami Trójmiasta przejdzie pierwszy Marsz Równości. Ale marsz to nie wszystko – w czwartek rozpoczęły się Trójmiejskie Dni Równości! O Marszu, tęczowych rodzinach i o tym, że może być inaczej rozmawialiśmy z Martą Abramowicz ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizatora pierwszego trójmiejskiego Marszu Równości.

Zacznę prowokacyjnym pytaniem, czy faktycznie "Jesteśmy rodziną"? Jesteśmy rodziną, bo nasz Marsz chce akcentować to, że każdy z nas ma rodzinę, prawie każdy z nas wychował się w rodzinie, mamy tatę, mamę, brata, siostrę. Mamy bliskich przyjaciół, których często traktujemy jak rodzinę, partnera, partnerkę. I część z nas wychowuje razem dzieci, więc jak najbardziej jesteśmy rodziną. Pytam się także w kontekście "solidarności", jakże ważnej też w Trójmieście. Ja mam poczucie, że wśród naszej społeczności z solidarnością jest ciągle problem. Twoim zdaniem ona jest, czy nie? Tak, solidarność w Gdańsku mocno żyje w idei, oj tak (śmiech). Ja uważam, że w ruchu LGBTQ ona jest. Po pierwsze dlatego, że pomimo różnych sporów i wyzwań, jakie niesie ze sobą mieszkanie w naszym kraju, to jednak idziemy w stronę wspólnego celu. Oczywiście każdy z nas ma prawo do swojej indywidualności, są osoby, które nie chcą związków partnerskich, małżeństw, prawa do wychowywania dzieci itd. I mają do tego święte prawo – nie każdy musi brać ślub. Bo my walczymy o prawo wyboru - jeżeli ktoś jednak chce, to żeby ten wybór miał. I czuję, że zdecydowana większość naszej społeczności podziela ten pogląd. Czyli solidarność w prawie do wyboru? Tak. Jeżeli ktoś nie chce mieć rodziny to przecież nie musi jej mieć, nie musi tak nazywać siebie i swoich bliskich, ale jeśli ktoś chce, to powinien mieć taką możliwość. Niestety badania CBOS wskazują, że Polacy nie uwa...   ( Pozostało znaków: 6284 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195981   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Marta Abramowicz: może być inaczej Marta Abramowicz, fot. Aleksandra Łyźniak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku