logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
162
17
25

Jestem gejem, jestem lesbijką - mogę iść do wojska?

Rozmawiamy z rzecznikiem prasowym Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Dodano: 01.04.2015, Aktualizacja: 05.04.2015

Jestem po 30., odbywałem zasadniczą służbę wojskową, poukładałem sobie życie, żyję jawnie z moim partnerem - co jeżeli dostanę teraz powołanie? Nie zamierzam udawać, że mam dziewczynę. A może powinienem? Czy homofobia w polskim wojsku ma się dobrze? - w ostatnich tygodniach dostaliśmy od Was kilka wiadomości o takiej lub bardzo podobnej treści. “W Wojsku Polskim nie ma miejsca na dyskryminację i nikt nie powinien czuć się wykluczony” - podkreśla w rozmowie z nami płk Tomasz Szulejko, rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, ale zaznacza: “żołnierze to tacy sami ludzie jak wszyscy inni”.

Media od kilku tygodni donoszą o akcji mobilizacyjno-ćwiczeniowej rezerwistów, którą ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej. MON uspokaja, że akcja planowana była już od jakiegoś czasu i chodzi o sprawdzenie systemu i rezerw mobilizacyjnych, o których istnieniu z powodu zawodowej armii trochę zapomnieliśmy. Do 2017 roku poddanych ćwiczeniom ma być 37 tys. rezerwistów. Media podgrzewają jednak atmosferę, łącząc ćwiczenia z sytuacją na wschodzie Europy. “Mobilizacyjna gorączka” udzieliła się i naszym czytelnikom: w ostatnich tygodniach dostaliśmy kilka wiadomości, które z jednej strony są pełne obaw, z drugiej nie zawsze miłych wspomnień z czasów odbywania zasadniczej służby wojskowej. Płk Szulejko uspokaja: to nie to samo wojsko co kilka lat temu, ale równocześnie przypomina, że “bezpieczeństwo jest procesem”. Za mundurem panowie sznurem? Rzecznik podkreśla w rozmowie z nami, że “Wojsko Polskie to przede wszystkim ludzie, tacy sami obywatele jak całe społeczeństwo” w związku z tym także i tu może zdarzać się etykietowanie i przypisywanie różnych stereotypowych zachowań. Zdaniem płk. Szulejko źród...   ( Pozostało znaków: 4767 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195764   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jestem gejem, jestem lesbijką - mogę iść do wojska? Fot. za: Serwis Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku