logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
45
1
5

Kongres Kobiet, moda i wykluczenie

To nie jest świat dla 40-letnich lesbijek?

Dodano: 19.06.2013, Aktualizacja: 20.06.2013

W programie Kongresu Kobiet znalazł się organizowany przez Fundację Generacja Pokaz Mody 40+. Zostałam wraz z moją nadal nieformalną żoną – Ygą Kostrzewą - zaproszona do udziału w pokazie. Podoba mi się łamanie stereotypów, więc z przyjemnością się zgodziłyśmy. Wzięłyśmy udział w przygotowaniach, przymiarkach – lecz na kilka dni przed pokazem okazało się, że… jesteśmy za młode (ja mam skończone 40 lat, Yga skończy za trzy miesiące). Nici z łamania stereotypów i pokazania, że 40-letnie lesbijki też żyją w naszym społeczeństwie.

- Anna Zawadzka - Pokaz mody pań 40+ na podkreślającej swą „różnorodność” imprezie feministycznej był odważnym, ale ważnym pomysłem. Możliwość zaprezentowania mody na 40-letnich lesbijskich ciałach, wydała mi się interesującą alternatywą i możliwością pokazania społeczeństwu innego spojrzenia na lesbijki, zwłaszcza starsze. Kto z nas nie zna stereotypowego, niesprawiedliwego i monotematycznego wizerunku tzw. "babochłopa", więc z entuzjazmem dołączyłyśmy z nieformalną żoną do projektu. Jak bardzo jednak poczułam się zniesmaczona... Zobowiązane terminem przyszłyśmy na przymiarki i w znanym markowym sklepie mierzyłyśmy kreacje pod okiem profesjonalnych projektantek i ekspedientek sklepu. Przebierałyśmy w sukienkach, by ostatecznie przywdziać kreacje, jakie miałyśmy zademonstrować szerokiej publiczności w sobotę 15 czerwca. Jakże zdziwił nas mail, który otrzymałyśmy od organizatorek na kilka dni przed pokazem. Dowiedziałyśmy się z niego, że jesteśmy… za młode i w związku z tym panie muszą nam podziękować za udział w pokazie. Co ciekawe – nikt wcześniej nie pytał nas o dokładny wiek. Czy na decyzję miały wpływ biogramy*, które wysłałyśmy z Ygą i które miały zostać przedstawione podczas pokazu przez panią Katarzynę Dowbor? Tego ...   ( Pozostało znaków: 5358 )
Anna Zawadzka Autor: Anna Zawadzka Anka Zet Wydawczyni oraz działaczka LGBT znana jako Anka Zet, pedagożka szkolna

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193837   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kongres Kobiet, moda i wykluczenie Fot. alphaspirit - (c) Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku