logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
139
3
21

Tęczowe "Barwy Szczęścia" w TVP

Para gejów w popularnej telenoweli

Dodano: 09.11.2009, Aktualizacja: 09.11.2009

Pomimo pojawiających się regularnie postulatów, geje i lesbijki jak dotąd nie mieli zbyt wiele szczęścia do polskich seriali. W "M jak miłość", "Klanie" czy "Na dobre i na złe" osoby homoseksualne pojawiały się niczym złe duchy: rozbijali małżeństwa, mącili spokój szczęśliwym rodzinom, próbowali uwodzić zdeklarowanych heteryków i heteryczki po czym...

- Krzysztof Tomasik - Pomimo pojawiających się regularnie postulatów, geje i lesbijki jak dotąd nie mieli zbyt wiele szczęścia do polskich seriali. W "M jak miłość", "Klanie" czy "Na dobre i na złe" osoby homoseksualne pojawiały się niczym złe duchy: rozbijali małżeństwa, mącili spokój szczęśliwym rodzinom, próbowali uwodzić zdeklarowanych heteryków i heteryczki po czym... znikali. Trochę lepiej było w "Magdzie M", ale i tam ulubiony gej tytułowej bohaterki - Sebastian (Bartek Świderski) świecił przede wszystkim światłem odbitym, spełniając głównie rolę pocieszyciela, bez prawa do własnego życia. Wyglądało to żałośnie, szczególnie na tle emitowanych masowo w polskich telewizjach seriali amerykańskich, które trudno sobie wyobrazić już nie tylko bez wątków gejowskich i lesbijskich, ale coraz częściej także transgenderowych. Być może jesteśmy właśnie świadkami zmiany, która powoli się dokonuje nawet na podwórku polskich telenowel. Minęło już ponad pół roku, odkąd w popularnych "Barwach szczęścia" zaistniała para gejowska Władek Cieślik i Maciej Kołodziejski. Pojawienie się nowego bohatera zostało następująco zaanonsowane: "Już wkrótce w 'Barwach szczęścia' pojawi się nowa postać: Władek. Władek...   ( Pozostało znaków: 5215 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186828   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowe "Barwy Szczęścia" w TVP W rolę Władka wcielił się Przemysław Stippa (fot. Artrama)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku