logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
2
43

Bloginie i Blogowie: Konrad Kowalczyk (4)

Romeo i Julian, czyli spoko i spoza

Dodano: 26.06.2009, Aktualizacja: 26.06.2009

Kilka tygodni temu ukazał się w Gazecie Wyborczej tekst pod tytułem "Romeo i Julian". Jest to wywiad z dwójką młodych, krakowskich homików. Przeczytałem i, choć mnie w kilku miejscach zirytował, postanowiłem się nie wyżywać, gdyż doszedłem do wniosku, że chłopcy jeszcze młodzi i może się wyrobią, a w końcu nie każdy musi mieć moje poglądy. Potem jednak stwierdziłem, że niewiele mnie powinno obchodzić w jakim oni są wieku, a ich poglądy mam prawo krytykować...

Kilka tygodni temu ukazał się w Gazecie Wyborczej tekst pod tytułem "Romeo i Julian". Jest to wywiad z dwójką młodych, krakowskich homików. Przeczytałem i, choć mnie w kilku miejscach zirytował, postanowiłem się nie wyżywać, gdyż doszedłem do wniosku, że chłopcy jeszcze młodzi i może się wyrobią, a w końcu nie każdy musi mieć moje poglądy. Potem jednak stwierdziłem, że niewiele mnie powinno obchodzić w jakim oni są wieku, a ich poglądy mam prawo krytykować. Artykuł zaczyna się tak: Spotykamy się w jednej z krakowskich kawiarni. Wyglądają na młodszych niż w rzeczywistości. Dalibyśmy im najwyżej 18 lat. Obaj szczupli, krótkie fryzury, żadnych kolczyków ani zniewieściałych gestów. Dwójka zwyczajnych, przystojnych chłopaków. Mogą podobać się płci pięknej. Mam pytanie do osób przeprowadzających wywiad: czemu z takim naciskiem zostało podkreślone, że nasi bohaterowie są tacy zwyczajni i nie mają zniewieściałych gestów? Po co? Czemu miała służyć ta informacja? Czy Wy też, jak widzicie jakiegoś chłopaka, to z miejsca szukacie kolczyków i zniewieściałości, a gdy ich nie znajdziecie, to myślicie "o, jaki fajny, taki zwyczajny"? Zakładam, że państwo z Wyborczej chcieli walczyć ze stereotypem, ale, moim zdaniem ze stereotypem nie walczy się poprzez odwoływanie się do niego, tylko właśnie nie wspominając o nim. Oni zaś jak gdyby uparli się pokazać, że oto trafiła im się - po zapewne długich poszukiwaniach - homicza para, która jest nieprzegięta i poczul...   ( Pozostało znaków: 6280 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186801   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bloginie i Blogowie: Konrad Kowalczyk  (4) © stockxpert.com / queermedia.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku