logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
1
16

Wszyscy na tak

Ustawa o związkach partnerskich w Polsce?

Dodano: 18.06.2009, Aktualizacja: 18.06.2009

eszcze nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji najważniejszego chyba postulatu środowisk LGBT - wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich. Skąd ten optymizm?

- Radek Oliwa - Jeszcze nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji najważniejszego chyba postulatu środowisk LGBT - wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich. Skąd ten optymizm? Kilka lat temu którykolwiek z polityków PO lub Prawa i Sprawiedliwości skomentowałby nasz postulat w najlepszym przypadku wzruszeniem ramion. Dziś Joanna Kluzik-Roztkowska (PiS), Sławomir Nowak czy Jerzy Buzek (obaj PO) dostrzegają potrzebę uregulowania statusu prawnego par homoseksualnych. Wszystkich przebił jednak metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Zapytany przez Monikę Olejnik o swój stosunek do związków partnerskich osób homoseksualnych odpowiedział: "jeżeli by to nie była droga do czegoś więcej, no to myślę, niech się prawodawcy i niech się wszyscy inni zastanawiają nad tym. (...) Jeżeli mianowicie by miałoby im to ułatwić takie rzeczy (jak dziedziczenie czy wspólne opodatkowanie - przyp. red) ja jestem człowiekiem w tej dziedzinie tolerancyjnym.". Ani abp Nycz, ani wymienieni politycy nie...   ( Pozostało znaków: 4132 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186797   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wszyscy na tak © stockxpert.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku