logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
0
4

zBOOKi - Felietony o książkach

Pstryk, czyli o coming-oucie

Dodano: 29.04.2009, Aktualizacja: 17.07.2015

Jak zauważyła Kinga Dunin dziś bardzo trudno już odnaleźć powieść w której postać geja (choćby w epizodzie) by się nie pojawiła. A Senność Wojciecha Kuczoka jest tylko ukoronowaniem tej tendencji. Jest to świetnie napisane (Kuczok znakomitym pisarzem jest!) czytadło o funkcji wyraźnie pocieszycielskiej. W jakimś sensie przypomina telenowele - choć znacząco krótszą niż prawowici przedstawiciele gatunku...

- Błażej Warkocki - "Poprawnością polityczną trąci w "Senności" motyw homoseksualny - teraz do dobrego tonu należy pochylenie się w kinie nad niedolą gejów nieakceptowanych przez zakapiorskie otoczenie. A poza tym jakie to wychowawcze - uczy widza tolerancji!" - napisał o filmie Magdaleny Piekorz Jacek Szczerba. W "Gazecie Polskiej"? Nie, w "Gazecie Wyborczej". Bo wiadomo, że jak pojawi się w mainstreamowej produkcji gej - to musi to być poprawność polityczna. Która jest z natury swej zła. Bo uczy - Chryste uchowaj - tolerancji. A może to taki elementarny stopień normalności? W społeczeństwie występują geje, nie powinno więc być nic dziwnego, że w filmach polskich również. Jak krawcy czy sprzedawcy pietruszki. Ale niestety - taki sobie zwykły gej budzi postrach w oczach recenzenta z liberalnej gazety, który nader chętnie będzie się posługiwał konserwatywną retoryką. Tak już jest. Miejmy więc nadzieję, że polski film do...   ( Pozostało znaków: 3926 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186784   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku