logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
17

Kultura dla Tolerancji w Krakowie

Rozmowa z Samuelem Nowakiem - dyrektorem festiwalu

Dodano: 26.02.2008, Aktualizacja: 26.02.2008

Myśleliśmy kiedyś o zrobieniu z niego parady - z platformami, muzyką, drag queen, takiej wielkiej imprezy jak Parada Równości w Warszawie. Parada jest jednak bardziej zabawą, chociaż oczywiście miała wymiar polityczny, gdy odbywała się pomimo zakazu. Natomiast w Krakowie Marsz jest
bardzo polityczny, obywatelski. I pełni on trochę inną funkcję. Ma uświadamiać ludziom, że jest nas wiele, że aktywność społeczna jest możliwa i że tak naprawdę wszystko leźy w ich rękach.

Magda Korona: Mam przed sobą program tegorocznego Festiwalu. Rozumiem, że przygotowania do 5. edycji dobiegły końca? Przecież do kwietnia jeszcze blisko 2 miesiące. Samuel Nowak: Część merytoryczna, czyli dopięcie programu, potwierdzenie przyjazdu gości, "dogadanie" klubów i kin, w których odbywać się będą imprezy- tak. Teraz została logistyka- plakaty, ulotki, promocja w mediach. Poza tym, ludzie działający w Fundacji to wolontariusze, robią na codzień coś innego, więc siłą rzeczy nie można zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę. MK: Co w tym roku? SN: Rozpoczynamy wernisażami. Pierwszy z nich, "Ecce homo", będzie mieć na naszym festiwalu swoją europejską premierę. Jest to 14 wielkoformatowych fotografii przedstawiających mitologicznych bohaterów w bardzo campowych stylizacjach. Kolejny projekt to "Genderqueer" Lidki Krawczyk i Wojtka Kubiaka, obrazy dotykające zagadnienia bezpłciowości, przestrzeni między dwiema płciami. Ostatnią z przygotowanych wystaw jest "Cumfaces"- seria12 portretów. Ich bohateriowe zostali poproszeni przez fotografa Stuarta Sandforda o wykonanie zdjęcia podczas przeżywania orgazm. Wszystkie prace będą prezentowane jeszcze jakiś czas po zakończeniu Festiwalu, także naprawdę każdy może przyjść na spokojnie i je obejrzeć. Szczególnie dumni jesteśmy z pokazu najnowszego filmu kultowego reźysera Bruce'a LaBruce'a "Otto, ot, Up with Dead People". Udało się nam go ściągnąć prosto z Berlinale (oficjalna selekcja) oraz Sundance Film Festival, gdzie film miał otwarcie. Oprócz tego, znane z ubiegłych lat dyskusje i spotkania z goścmi podczas Queer Cafe, pokazy filmowe oraz warsztaty: prawnicze, kreatywnego pisania, networkingowe i poruszające temat biseksualności. MK: A co z moimi ulubionymi warsztatami bezpieczniejszego seksu? SN: W tym roku już ich nie będzie. Idziemy w stronę festiwalu kulturalnego i stopniowo rezygnujemy z działalności społecznej. MK: Wspominasz o zaproszonych gościach. Zaszczyci nas w tym roku jakieś naprawdę znane nazwisko, jak np. Ania Lasz...   ( Pozostało znaków: 8469 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186701   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kultura dla Tolerancji w Krakowie Samuel Nowak - dyrektor festiwalu
Kultura dla Tolerancji
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku